fbpx

Dni Otwarte Sekcji MDK Lubliniec [GALERIA ZDJĘĆ]

Od 27 lutego do 4 marca odbywały się Dni Otwarte Sekcji Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

Sekcje Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu to zajęcia dla osób, które chcą rozwijać swoje talenty i kreatywnie spędzać wolny czas. Obecnie działa 18 różnych sekcji, a zajęcia odbywają się w 46 grupach. Podczas Dni Otwartych (27 lutego – 4 marca) lubliniecką instytucję odwiedziła spora grupa zainteresowanych, którzy mogą zapisać się do sekcji we wrześniu.

Dni Otwarte Sekcji MDK Lubliniec [GALERIA ZDJĘĆ] 2
Dni Otwarte MDK w Lublińcu

27 lutego w sali baletowej pojawili się chętni, którzy chcieli zasilić szeregi nowej sekcji MDK Lubliniec – Zespół Pieśni i Tańca ,,Halka’’. Instruktor Krystian Olszowski najpierw spotkał się z dziećmi, potem z dorosłymi. W tym dniu odbywały się także zajęcia sekcji Muzyczno-Teatralnej i Rękodzielniczej dla dzieci i młodzieży z Ukrainy prowadzonej przez Natalię Denysiuk. Była to również okazja do tego, by poznać sedno „Malarstwa emocjonalnego”, czyli spotkań prowadzonych pod czujnym okiem Marzeny Zając.

Dzień później w Galerii pod Glinianym Aniołem, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczestnicy Studia Wokalnego pod opieką instruktor Katarzyny Suchary. W tym samym czasie, w sali baletowej była instruowano jak postawić pierwsze kroki podczas zajęć break dance i street dance, których opiekunem od kilkunastu lat jest Damian Knop.

Dni Otwarte Sekcji MDK Lubliniec [GALERIA ZDJĘĆ] 3
Dni Otwarte MDK w Lublińcu

W środę, 1 marca w sali widowiskowej odbyły się otwarte próby Młodzieżowej Sceny Teatralnej oraz znanego wszystkim lublinieckiego Teatru Po Pracy. W tym czasie można było przyjrzeć się zajęciom formacji tanecznych oraz tańca towarzyskiego prowadzonych przez Katarzynę Koszczyk.

Z kolei 2 marca Małgorzata Prowda zgromadziła na scenie MDK wszystkie grupy Mażoretek, które zaprezentowały się przed zgromadzonymi w specjalnie przygotowanym układzie. Tego dnia w sali kameralnej dzieci i młodzież razem z Ewą Chrobok tworzyły rekwizyty do fotobudki. A wszystko to podczas zajęć z „Rękodzieła kreatywnego”.

Dni Otwarte Sekcji MDK Lubliniec [GALERIA ZDJĘĆ] 4
Dni Otwarte MDK w Lublińcu

Piątek, 3 marca zgromadził chętnych, którzy chcieliby dołączyć do sekcji plastyki pod kierownictwem Marzeny Zając. W tym dniu zajęcia sekcji Studio Wokalne prowadzone przez Karolinę Wieczorek i Katarzynę Sucharę pełne były miłych dla ucha dźwięków. W sali baletowej odbyła się zaś prezentacja w rytmach latino, którą przygotowała Katarzyna Koszczyk.

A finał, tj. 4 marca w siedzibie Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec przy ul. Sokoła 13 można było podziwiać to, jak wyglądają próby orkiestry. Spotkanie poprowadził kapelmistrz Bartłomiej Pięta.

Szczegóły: mdk.lubliniec.pl.

mat. MDK w Lublińcu