fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneZadzwoń do ZUS-u, jeśli masz wątpliwości

Zadzwoń do ZUS-u, jeśli masz wątpliwości

Zadzwoń do ZUS-u, jeśli masz wątpliwości. W najbliższy poniedziałek, 13 września częstochowski oddział ZUS zorganizuje dyżur telefoniczny związany z nowymi wzorami formularzy zgłoszeniowych ZUS ZUA i ZUS ZZA.

Jak przekazał Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w związku z wprowadzonymi od 16 maja tego roku zmianami w zakresie wzorów formularzy wśród klientek i klientów ZUS wciąż pojawia się wiele pytań i wątpliwości. 

Z tego powodu, w poniedziałek, 13 września, pracownicy częstochowskiego oddziału będą telefonicznie odpowiadać na związane z tymi formularzami pytania w godz. od 12.00 do 14.00 – pod nr tel. 34 353 08 15. 

Podawany w formularzach kod wykonywanego zawodu powinien być zgodny z klasyfikacją zawodów, która określona jest przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. Obowiązek podawania kodu wykonywanego zawodu w dokumentach zgłoszeniowych do ZUS dotyczy formularzy składanych od 16 maja 2021 r. Nie można już używać starych druków, nawet jeśli ktoś jeszcze ma je w swoich zasobach. Do tych zmian dostosowany jest też program Płatnik i ePłatnik.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -