fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJutro koniecznie spójrz w niebo. Nad Częstochową przeleci sterowiec

Jutro koniecznie spójrz w niebo. Nad Częstochową przeleci sterowiec

Już jutro nad Częstochową przeleci sterowiec. Maszyna pojawi nad miastem w ramach organizowanej przez firmę ZF akcji Zeppelin Tour 2021 Polska.

Sterowiec w ten weekend będzie latał nad polskimi miastami, w których obecna jest firma. Dzisiaj podziwiać go mogą mieszkańcy Katowic oraz Gliwic. Maszyna pojawi się również nad Czechowicami-Dziedzicami oraz Bielskiem i właśnie Częstochową. Swoją podróż nad Polską zakończy w poniedziałek, gdy poleci do Czech.

– ZF założono w 1915 roku, aby budować lepsze przekładnie do samolotów i pojazdów mechanicznych. Kontynuujemy tę działalność, ale jako firma innowacyjna i dostawca zintegrowanych systemów dla motoryzacji, robimy też znacznie więcej – rozwijamy systemy i produkty, które kształtują przyszłość motoryzacji! – napisali organizatorzy przelotów.

Nowa generacja sterowców nosi nazwę Zeppelin New Technology (NT). Maszyny te są jednymi z największych aktywnych sterowców na świecie. Ich produkcja odbywa się w Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim. Obecnie jest tylko sześć takich Zeppelinów NT na świecie; dwa z nich stacjonują niedaleko głównej siedziby Grupy ZF, nad Jeziorem Bodeńskim w Niemczech.

Sterowiec, którzy jutro będzie przelatywać nad Częstochową ma 75 metrów długości.

Jego tzw. prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h (maks. 125 km/h) i zależy od siły i kierunku wiatru. Zeppelin może się wznieść maksymalnie na wysokość 3000 mterów nad poziom morza. Maszyna jest napędzana przez hel.

Swój rajd nad Polską Zeppelin ZF rozpocznie w weekend na lotnisku Katowice-Muchowiec. Stamtąd także sterowiec ma starować do lotu nad Częstochowę.

Nad naszym miastem jutro Zeppelin będzie widoczny dwukrotnie: w godz. 11:00 – 11:30 oraz 13:30 -14:00.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -