Zadaszenie sztucznego lodowiska przy ul. Boya Żeleńskiego

0
536

Część zadaszenia nad sztucznym lodowiskiem już jest. Do końca września ma powstać nowe zadaszenie nad lodowiskiem przy ulicy Boya-Żeleńskiego w Częstochowie.

Zadaszenie, które znajdzie się na wysokość ponad 11 metrów ma poprawić funkcjonalność obiektu MOSiR. W zimie działa tam sztuczne lodowisko, a przez resztę roku dostępne są wielofunkcyjne boiska. Zadaszenie ma formę łuku, wszystko po to, aby osłaniało przejście z budynku MOSiR na płytę lodowiska oraz pozostałe obiekty sportowe.

Zadaszenie sztucznego lodowiska przy ul. Boya Żeleńskiego 1 Zadaszenie sztucznego lodowiska przy ul. Boya Żeleńskiego 2

Przetarg, który wygrała Przemysłówka obejmuje budowę zadaszenia obiektu wraz z niezbędną infrastrukturą. Zakres prac to m.in. wykonanie fundamentów zadaszenia oraz samego zadaszenia o powierzchni ponad 3 tys. m2. Przebudowane zostanie także oświetlenie płyty lodowiska oraz instalacje elektryczne. Prace dotyczą także trybun – zamontowane będą rolety, które mają ochraniać widownię przed wiatrem, jednocześnie dając możliwość wietrzenia obiektu przez noc – jak i całego terenu. Głównym celem inwestycji jest wydłużenie okresu funkcjonowania sztucznego lodowiska oraz możliwość użytkowania boisk przez cały rok niezależnie od warunków pogodowych.

Całkowite zakończenie prac planowane jest wraz z końcem września br., choć z uwagi na opóźnienia związane z procedurą przetargową, Przemysłówka liczy się z możliwością przesunięcia terminu oddania inwestycji do użytku. Według zapewnień lodowisko będzie gotowe przed sezonem zimowym. Są plany, aby w tym miejscu powstał pierwszy zadaszony plac zabaw dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here