AZS Częstochowa nadal bez licencji

0
326

Siatkarski klub z Częstochowy w dalszym ciągu zmaga się z problemami licencyjnymi. Sytuacja dotyczy startów w rozgrywkach w I lidze mężczyzn. Jak informuje klub, proces licencyjny został wydłużony do końca sierpnia, jednak nie wiadomo jaka będzie decyzja władz miasta.

Przedstawiciele klubu są rozżaleni postawą włodarzy miasta. Zwlekanie z wydaniem oficjalnych decyzji wpływa negatywnie na wszelkie rozmowy, czy to z zawodnikami czy ze sponsorami. Szeroko zakrojone rozmowy na poziomie finansowania Klubu w strategicznym wymiarze przebiegają jednak pozytywnie i mogą zakończyć się osiągnięciem znakomitych porozumień. Do ich pomyślnego finału potrzebne jest jednak ostateczne i jasne stanowisko Miasta – czytamy w komunikacie.

Poza problemem z przyznaniem licencji pojawia się także pytanie jak o wsparcie finansowe klubu. Jak mówi oficjalny komunikat zamieszczony na stronie AZS-u Częstochowa: sytuacja AZS-u Częstochowa stała się wprost zależna od rozmów z aktualnymi i potencjalnymi sponsorami klubu.

Do 31 sierpnia br. przedłużono proces licencyjny, klub jednak podjął decyzję o rozpoczęciu przygotowań.

AZS ma bardzo duże szanse, aby w nowy sezon wejść z czystą kartą i mocną kadrą. Bez odpowiedniego wsparcia i zaangażowania w istnienie klubu nie będzie to możliwe. Klub wciąż ma nadzieję na pomyślne zakończenie sprawy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here