Zacięty mecz w HSC, 5 setów i 2 punkty zostają w domu

Pięciu setów potrzebowali siatkarze 2 ligowego Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, aby pokonać TKS Tychy.

Faworytem sobotniego meczu w HSC był Eco-Team AZS Stoelzle. Częstochowianie są na trzecim miejscu w tabeli i w tym sezonie tylko raz przegrali u siebie. Zespół TKS-u postawił wysoko poprzeczkę. Goście z łatwością wygrali pierwszego seta. Częstochowianie wyrównali, ale trzecią partię przegrali na przewagi i znowu musieli gonić wynik. Podopieczni trenera Wojciecha Pudo w czwartym secie ponownie okazali się lepsi i doprowadzili do tie-breaka.

W nim wygrali z łatwością 15:8 i mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w 2 lidze.
Eco Team AZS po 15 meczach ma na koncie 35 punktów i cały czas zajmuje 3. miejsce. Do prowadzącego Kęczanina Kęty traci 5 punktów, a do drugiego MKS-u Andrychów 4 punkty.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostały 3 kolejki.

Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa – TKS Tychy 3:2 (14:25, 25:18, 25:27, 25:17, 15:8)