Zacięty mecz siatkarek KS Silesia Częstochowa z Volley Świdnica

Siatkarki KS Silesia Częstochowa po zaciętym spotkaniu pokonały Volley Świdnica 3:2, ale straciły pierwsze miejsce w tabeli 2 ligi 3 grupy kobiet.

Spotkanie lidera z 3. zespołem tabeli zapowiadało się na zacięte i takie było. Siatkarki z Częstochowy i Świdnicy spędziły na boisku pięć setów. Mecz rozpoczął się dobrze dla częstochowianek. Podopieczne trener Urszuli Jędrys-Szynkiel dość łatwo wygrały inauguracyjnego seta. To mogło uśpić gospodarzy, bo dwie następne partię zdobyły zawodniczki ze Świdnicy. Prowadziły 2:1 i zapewniły sobie co najmniej punkt. Na szczęście częstochowskie siatkarki wygrały czwartego seta oraz tie-breaka i mecz 3:2. Dzięki temu zdobyły 2 meczowe punkty.

Strata dwóch setów kosztowała częstochowianki też utratę pozycji lidera. Na pierwsze miejsce awansował AZS Pans Nysa, który wygrał swój mecz 3:0, ma 19 punktów i o punkty wyprzedza KS Sielesię Częstochowa.

AK, fot: materiały prasowe klubu

KS Sielsia Częstochowa – MKS Bramdor Volley Świdnica 3:2 (25:17, 25:27, 19:25, 25:18, 15:7)