fbpx

W Galerii Jurajskiej trwa „Black Weekend”. Jakie rabaty wprowadziły konkretne sklepy?

W częstochowskiej Galerii Jurajskiej trwa gorący weekend. 25 listopada ruszył tam „Black Weekend”. Jak zapowiada galeria, ceny spadają nawet o 60 proc.

W całej Polsce wystartował właśnie sezon „czarnych” przecen. W coraz większej liczbie sklepów można już znaleźć oferty spod znaku „Black Friday” czy „Black Week”, których szczyt przypadnie na najbliższe dni. „Black Weekend” organizuje też Galeria Jurajska w Częstochowie. Ruszył on w piątek 25 listopada i potrwa do soboty, 26 listopada. W te dni ceny w sklepach spadają nawet o 60 proc.

„Black Week” w Galerii Jurajskiej

W Galerii Jurajskiej trwa „Black Weekend”. Jakie rabaty wprowadziły konkretne sklepy? 2
„Black Week” w Galerii Jurajskiej (fot. Galeria Jurajska/Facebook)

– Tradycyjnie najciekawsze promocje pojawią się w sklepach odzieżowych, które w tym czasie są zawsze najchętniej wybierane. Nie zabraknie jednak rabatów także m.in. w drogeriach, sklepach z elektroniką, wyposażeniem wnętrz, biżuterią czy z ofertą dla dzieci. Pod tym względem możemy mówić o rekordzie frekwencyjnym – mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk, dyrektor marketingu Galerii Jurajskiej.

Co ciekawe, mimo że część marek już od pewnego czasu głośno mówi o swoich promocjach „black”, większość sklepów utrzymuje je w tajemnicy niemal do ostatniej chwili.

– Każdy ze sklepów ma dziś swój własny pomysł na sezon „black”. Są marki, które lubią zaskoczyć klienta krótkimi i intensywnymi promocjami, który pojawią się nagle w „Czarny Piątek” i utrzymywane są maksymalnie przez 2-3 dni – zaznacza przedstawicielka Jurajskiej. – Nie brakuje też marek, które decydują się na tygodniową akcję lub nawet miesięczną. Bez względu jednak na wybraną formułę, tegoroczny szczyt „czarnego” sezonu przypadnie na 25 i 26 listopada. W te dni będzie można ich znaleźć najwięcej w sklepach, ale także w lokalach usługowych, a nawet w restauracjach – dodaje.

W Galerii Jurajskiej trwa „Black Weekend”. Jakie rabaty wprowadziły konkretne sklepy? 3
„Black Week” w Galerii Jurajskiej (fot. Galeria Jurajska/Facebook)

Oto rabatowe propozycje konkretnych sklepów:

Jakie rabaty obowiązują? W sklepie Lee Copper na „Black Weekend” przygotowano -40 proc. na cały asortyment, -30 proc. propnuje natomiast Tatuum, z kolei w New Balance 26 listopada ceny spadną o -40 proc. 30-procentowy rabat znaleźć będzie można również w sklepach Levi’s, Recman, Eurofirany, ESOTIQ, Sony Center oraz GUESS. Ten ostatni proponuje też dodatkowe 15 proc. rabatu przy zakupie 2 sztuk.

W salonie Molton kupujący znajdą promocję -25 proc., tyle samo pojawi się w Triumph i Lee/Wrangler. 20-procentowy rabat pojawi się natomiast w sklepach Wojas, Diverse i Matik. Nawet o 70 proc. ceny spadną natomiast w Wittchen i Puccini, a do -75 proc. w Giacomo Conti.

Fenomen handlowy

Sezon „black” od kilku lat jest fenomenem handlowym. Zorganizowany po raz pierwszy niemal dekadę temu, dziś porównywalny jest z wyprzedażami, a nawet okresem przedświątecznym. – Akcje tego typu trafiły na podatny grunt. Polacy lubią kupować na promocjach, są łowcami okazji, a sezon „black” dostarcza im ich tysiące – mówi Dziubin-Łuszczyk. – Dla wielu osób stał się on swoistą rozgrzewką przed świętami, a także okazją do kupienia pierwszych prezentów za ułamek ceny. To także sezon, w czasie którego wiele osób finalizuje transakcje wcześniej upatrzonych rzeczy. W tym roku ma on jeszcze jeden wymiar. Rosnąca inflacja, skłania wiele Polaków do szukania oszczędności, poszukają ich także na promocjach „black” – dodaje.

W sobotę, 26 listopada Galeria Jurajska czeka na klientów do godz. 22. Szczegóły: www.galeriajurajska.pl.

red., mat. Galerii Jurajskiej