Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle wracają do domu z 3 punktami

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa wygrali w Jelczu-Laskowicach z IM Faurecia Volley 3:1 i zdobyli kolejne 3 punkty.

Częstochowscy siatkarze dość łatwo wygrali pierwszego seta, ale trzy pozostałe sety były bardzo zacięte i rozstrzygały się w samych końcówkach. Po dwóch setach było już 2:0 dla częstochowian i była szansa, że mecz zakończy się w trzech setach. Tak się jednak nie stało. Gospodarze wygrali końcówkę trzecie partii 25:23 i zmniejszyli straty na 1:2. Na szczęście goście wygrali końcówkę czwartego seta i mogli cieszyć się ze zwycięstwa w meczu 3:1.

Eco-Team AZS po 9 meczach mają 22 punkty i zajmują 3. miejsce. Prowadzi WKS Wieluń (22 punkty), przed Zaksa Strzelce Opolskie (22).

AK, fot: AK (archiwum)

IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 23:25)