fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1

Z Księżycem w roli głównej

Mija 50 lat od chwili, gdy amerykański statek kosmiczny Apollo 11 wylądował na Księżycu. Jako pierwszy swoją stopę na Srebrnym Globie postawił astronauta Neil Armstrong. Jego mały krok był krokiem milowym w historii ludzkości. Rocznica tego doniosłego wydarzenia przypada 20 lipca. Z tej okazji Muzeum Częstochowskie organizuje niezwykłe spotkanie z astronomią i astronautyką. Pełen atrakcji program zacznie się w muzeum o godz. 16.00 i potrwa do późnego wieczora.

Z Księżycem w roli głównej 1


W obchody półwiecza lądowania pierwszego człowieka na Księżycu włącza się także Ośrodek Kultury Filmowej ,,Iluzja”. Kino pokaże 20 lipca o godzinie 20.17 półtoragodzinny dokument ,,Apollo”, zawierający unikatowe materiały dotyczące słynnej misji.

W Ratuszu w sobotę poświęconą lądowaniu na Księżycu obejrzeć będzie można, prezentowaną do maja pod patronatem Częstochowskiego Towarzystwa Naukowego, wystawę „Ku gwiazdom”. Ekspozycję przygotowano we współpracy m.in. z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Wśród eksponatów na wystawie zaprezentowano m.in. skafandry, prowiant astronautów, sprzęt niezbędny w przestrzeni kosmicznej czy kawałki meteorytów. Jest i łazik marsjański z Politechniki Częstochowskiej, doceniony już przez międzynarodowy, naukowy świat. 20 lipca w programie przygotowanym przez Muzeum Częstochowskie jest właśnie m.in. zwiedzanie tej wystawy w towarzystwie jej kuratora Marka Nowaka. Oprócz tego będzie można naocznie przekonać się, co potrafi skonstruowany przez młodych częstochowskich inżynierów łazik marsjański, a także przyjrzeć się niebu za pomocą specjalistycznego sprzętu oraz poznać szczegóły całego programu ,,Apollo.
Program wydarzenia organizowanego przez Muzeum Częstochowskie:

20 lipca 2019 – Ratusz

godz. 16.00-19.00 – pokazy możliwości łazika marsjańskiego skonstruowanego przez studentów Politechniki Częstochowskiej

godz. 17.00-20.20 – oglądanie nieba za pomocą przyrządów optycznych (jeśli warunki pogodowe tego nie uniemożliwią)

godz. 20.30 – wykład o programie kosmicznym „Apollo”, z uwzględnieniem 50. rocznicy lądowania na Księżycu załogi „Apollo 11”

godz. 21.20 – kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Ku gwiazdom” – spotkanie z Markiem Nowakiem

godz. 22.00 – zakończenie imprezy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -