fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeCzęstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek...

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie

Już za tydzień Raków Częstochowa rozpocznie rozgrywki w PKO Ekstraklasie. Pierwszym przeciwnikiem niebiesko-czerwonych będzie Korona Kielce. Zanim to jednak nastąpi Raków przygotował dla kibiców mecz kontrolny ze SKRĄ Częstochowa, a także prezentację nowych strojów na sezon 2019/2020. Nie zabrakło również przedstawienia drużyny.

Zaplanowana na piątkowe popołudnie impreza kończąca etap przygotowań Rakowa do rozgrywek w Ekstraklasie zgromadziła wiernych fanów częstochowskiej drużyny. Na początek podopieczni Marka Papszuna zagrali mecz z Częstochowską SKRĄ. Jedyną bramkę w meczu zdobył Danian Pavlas, zawodnik Rakowa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Mecz był jednak tylko wstępem do najbardziej wyczekiwanego wydarzenia piątkowego popołudnia.

Zanim zawodnicy pojawili się na scenie, zaprezentowano trykoty meczowe na nadchodzący sezon w PKO Ekstraklasie oraz stroje, w jakich piłkarze Rakowa będą rozgrywali mecze zarówno domowe jak i wyjazdowe.

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 1
Nowe stroje drużyny Rakowa na nadchodzący sezon w PKO Ekstraklasie.

Oba stroje są nawiązaniem do koszulki kibiców “Medaliki” z sezonu 2014/2015. Taki wygląd nowych strojów to forma podziękowań dla kibiców za ich wsparcie w powrocie klubu na najwyższy szczebel rozgrywek.

Po tej prezentacji, przyszedł czas na najważniejszy punkt imprezy – prezentację pierwszej drużyny jak i oraz sztabu szkoleniowego. Podobnie jak na meczach tak i przy tej okazji, każdy zawodnik Rakowa otrzymał od kibiców brawa i gratulacje.

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 2
Zawodnicy Rakowa podczas prezentacji

Do grona zawodników Rakowa dołączyło 8 piłkarzy, którzy jak podkreśla trener Papszun „oni sami podczas sparingów pokazują, że dobrze trafiliśmy z transferami , wierzę, że liga też to będzie weryfikować. Nowi piłkarze jeszcze potrzebują trochę czasu, żeby się przystosować i zaklimatyzować(…)Najważniejsze jest to, że chcą walczyć z nami w Ekstraklasie o każdy punkt”. Trener Marek Papszun mówił także o optymizmie w czasie oczekiwania na pierwszy mecz oraz podziękował kibicom za wsparcie podczas każdego meczu na stadionie przy Limanowskiego. „Mam nadzieję, że również będą z nami na meczach w Bełchatowie”- dodał Papszun.

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 3
Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 4

Także sami zawodnicy są gotowi do nowego sezonu i startów w PKO Ekstraklasie. Kapitan czerwono-niebieskich Andrzej Niewulis mówił o dobrym przygotowaniu drużyny do startu w Ekstraklasie, „(…) na koniec sezonu chciałbym widzieć Raków jak najwyżej w tabeli” – mówił kapitan Rakowa. Nowi zawodnicy nie mieli problemów z aklimatyzacją w drużynie, podkreślając, że zostali bardzo dobrze przyjęci, a wyniki w rozegranych sparingach pokazują, że zawodnicy dobrze się rozumieją.

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 5

Zwieńczeniem tego popołudnia była możliwość uściśnięcia dłoni zawodników, trenera oraz sztabu szkoleniowego, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z piłkarzami a także zdobycie autografów.

Częstochowa. Nowe stroje, zawodnicy i nowy sezon. Raków Częstochowa gotowy do rozgrywek w Ekstraklasie 6

Zarząd klubu pomyślał też o najmłodszych uczestnikach imprezy, przygotowując dla nich liczne atrakcje.

(Paulina Stasiak-Balas)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -