fbpx
Strona główna Polecane X-kom dla szpitala

X-kom dla szpitala

Kolejne firmy i przedsiębiorcy z Częstochowy odpowiadają na apel władz miasta i ruszają z pomocą dla miejskiego szpitala.
Sprzęt medyczny, a także tak niezwykle potrzebne środki ochrony osobistej przekazała także firma x-kom. Do Miejskiego Szpitala Zespolonego trafiły dary od tej firmy warte prawie 400 tys. złotych.

X-kom dla szpitala 1
  • Dziękuję serdecznie firmie x-kom za ten akt bezinteresownej pomocy, bo tylko współpracując możemy pokonać pandemię koronawirusa -powiedział Krzysztof Matyjaszczyk. – Mam też nadzieję, że to nie koniec wsparcia, jakiego częstochowski biznes udziela naszym medykom.
    Od znanej, nie tylko na rynku lokalnym, firmy informatycznej, do szpitala trafił cały tir wyładowany niezbędnym do walki z koronawirusem sprzętem medycznym. Znalazły się tam defibrylatory z monitorem EKG, łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom, mobilne ssaki chirurgiczne, statywy infuzyjne oraz środki ochrony osobistej: tysiąc przyłbic, 24 tysiące maseczek i 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.
  • Jesteśmy firmą z Częstochowy, dlatego w tym trudnym momencie czujemy się odpowiedzialni za pomaganie wszystkim osobom pracującym w częstochowskiej służbie zdrowia – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu. – Cała nasza pomoc była konsultowana z przedstawicielami szpitali i wierzymy, że znacznie pomoże w walce z wirusem.
    (Źródło: UM Częstochowa)
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here