fbpx
Strona główna Polecane MPK dezynfekuje autobusy i tramwaje

MPK dezynfekuje autobusy i tramwaje

Dzisiejszej nocy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie rozpoczęło dodatkową, kompleksową dezynfekcję całego taboru.

MPK dezynfekuje autobusy i tramwaje 1


Dezynfekcja odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu i mieszanki chemicznej, metodą zadymiania wnętrza pojazdów — informuje rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. — Pozwala to, oprócz wykonywanego codziennie przez służby miejskiego przewoźnika odkażania powierzchni w pojazdach, na osiągnięcie sterylności przestrzeni wspólnych wewnątrz każdego autobusu i tramwaju. A to z kolei wpływa na bezpieczeństwo pasażerów korzystających z usług MPK.

MPK dezynfekuje autobusy i tramwaje 2

Takie kompleksowe akcje odkażania odbywać się będą w MPK cyklicznie, aż do zakończenia epidemii. Dezynfekcją pojazdów zajmuje się Firma ,,ECCO LOGIC” z Kruszyny. Ta sama, która prowadzi akcję odkażania częstochowskiego szpitala i karetek pogotowia ratunkowego.

Usługę dla MPK, podobnie, jak w przypadku częstochowskiej służby zdrowia, firma wykonuje nieodpłatnie. Pieniądze na zakup środka dezynfekcyjnego przekazał MPK Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta Częstochowy.
(Fot. MPK)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here