fbpx

Częstochowska Wyższa Szkoła Zarządzania zaprasza na prelekcję „Stop używkom! Nie rujnuj zdrowia!”

Wyższa Szkoła Zarządzania w Częstochowie zaprasza na kolejną prelekcję w ramach kampanii społecznej „Wiedza ratuje życie”. Realizuje ją Katedra Pielęgniarstwa i Koło Naukowe kierunku pielęgniarstwo.

„Wiedza ratuje życie” to nazwa kampanii społecznej, którą prowadzi Katedra Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania. Projekt realizowany jest przez Koło Naukowe kierunku pielęgniarstwo. W piątek, 14 kwietnia o godz. 10 prelekcję poprowadzi absolwentka i wykładowczyni częstochowskiej uczelni, a także pielęgniarka z doświadczeniem w farmacji – mgr piel. Agnieszka Zalas. Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło „Stop używkom! Nie rujnuj zdrowia!”. Mowa będzie zaś o dopalaczach, narkotykach i alkoholu.

Głównymi celami kampanii są: uświadomienie młodzieży, m. in. że pierwszej pomocy nie trzeba się bać i należy działać, a zaakceptowanie samego siebie pomaga w życiu codziennym. Ponadto, że alkohol, dopalacze i narkotyki, które są modne wśród młodzieży, rujnują tylko zdrowie i skracają życie. Poruszane tematy są trudne, ale bardzo potrzebne. Świadomość zagrożenia zdrowia bądź życia może je uratować.

Organizatorzy zapraszają studentów oraz młodzież z częstochowskich szkół średnich. W planach są kolejne spotkania. W czerwcu odbędzie się prelekcja pod nazwą „Dietetyka – wiem co jem”, a we wrześniu – „Depresja – mów, proś i przyjmij pomoc”. Na listopad przewidziano wydarzenie zatytułowane „Profilaktyka zdrowotna – obserwuj, badaj, reaguj”, a na grudzień – „Postawa ciała – stój prosto, nie garb się”. Są już plany na kolejny rok. W lutym 2024 r. rozmowie towarzyszyć będzie hasło „Niepełnosprawność – nie zawsze ją widać”.

Zainteresowane szkoły proszone są o kontakt pod numerem tel.: 601 217 332 lub za pośrednictwem- maila wsz@wsz.edu.pl. Szczegóły na: www.wsz.edu.pl.

red., mat. WSZ