fbpx

Spotkanie „Shrines of Europe” teraz on-line, a w maju w Częstochowie

W środę, 1 marca odbyło się Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia Shrines of Europe zrzeszającego najbardziej znane europejskie miasta-sanktuaria. Spotkanie zrealizowano w formule on-line.

W trakcie obrad prowadzonych przez przewodniczącego Stowarzyszenia Luisa Migueala Albuquerque z portugalskiego Ourem dyskutowano choćby o planach działań na ten rok, o organizacji wspólnych wydarzeń kulturalnych, możliwości realizacji inicjatyw ze środków zewnętrznych oraz wspólnej promocji miast wśród turystów i pielgrzymów z Europy i całego świata.

Niezwykle istotnym elementem marcowego Zgromadzenia Ogólnego była także rozmowa o zainicjowanych przez Częstochowę staraniach o uzyskanie dotacji z Komisji Europejskiej. Projekt zakłada pozyskanie środków na realizację celów strategicznych: rozwój kultury i sztuki; pozyskanie odbiorców i angażowanie ich w fizyczny i cyfrowy rozwój oraz ochronę zdrowia publicznego i środowiska.

Pozytywna opinia komisji przybliży Shrines of Europe do realizacji dalszych długoterminowych planów, w tym do utworzenia Szlaku Kulturowego Sanktuariów Europy.  Kolejne Zgromadzenie Ogólne odbędzie się 27 maja w Częstochowie.

mat. UM Częstochowy