fbpx
Strona głównaPolecaneWystawa częstochowianki Joanny Ambroz w Ostrowskim Centrum Kultury. Wernisaż będzie online

Wystawa częstochowianki Joanny Ambroz w Ostrowskim Centrum Kultury. Wernisaż będzie online

“Nakazałam językowi przybić gwoździe” to tytuł wystawy, którą Joanna Ambroz zaprezentuje w Ostrowskim Centrum Kultury. Wernisaż odbędzie się 22 kwietnia w wersji online. Każdy może wziąć w nim udział.

Częstochowianka Joanna Ambroz balansuje między sztuką a projektowaniem. To projektantka graficzna, autorka książek, plakatów społecznych, ilustracji. Jest absolwentką i doktorantką ASP w Katowicach na kierunku projektowanie graficzne: dyplom licencjacki obroniła na ocenę celującą z Medalem Rektora, a dyplom magisterski na ocenę celującą z wyróżnieniem rektorskim. Dodajmy też, że jej dyplom licencjacki „Cięcie – włosy ludu polskiego” został wydany przez Wydawnictwo Bosz.

Wystawa częstochowianki Joanny Ambroz w Ostrowskim Centrum Kultury. Wernisaż będzie online 1
Jedna z prac autorstwa Joanny Ambroz

Wystawiana m.in. na Triennale Plakatu w Trnawie, Biennale Plakatu w Lublinie oraz Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach. Jej prace znajdują w zbiorach Muzeum Plakatu w Wilanowie oraz w prywatnych kolekcjach m.in. W USA, Wielkiej Brytanii, Francji czy Finlandii. Ambroz była kuratorką monograficznej wystawy Romana Kalarusa “Cały Kalarus”. Uczestniczyła w finałach takich konkursów jak Typhlo & Tactus we Francji czy Międzynarodowe Biennale Plakatu w Lublinie.

W rodzinnym mieście zasłynęła za sprawą takich projektów jak “Historia częstochowskiej Zapałczarni” czy “Częstochowa na plakacie”. Była również odpowiedzialna za stronę wizualną książki „Nasze miasto Często/chowa”, którą wypełniły opowieści zebrane przez Julitę Paprotną. Ostatnią jej częstochowską realizacją jest mural przygotowany z okazji 30-lecia Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater”.

Prywatnie – jak wylicza: lubi czarne poczucie humoru, nocne eskapady, przechodzenie przez płoty i wymądrzające się gaduły.

Wystawa częstochowianki Joanny Ambroz w Ostrowskim Centrum Kultury. Wernisaż będzie online 2
Wystawa “Nakazałam językowi przybić gwoździe” (mat. prasowe)

Teraz jej twórczość prezentowana będzie w Ostrowskim Centrum Kultury. Wystawa nosi tytuł “Nakazałam językowi przybić gwoździe”. Jej wernisaż zaplanowano na czwartek 22 kwietnia na godz. 19. Z racji obowiązujących obostrzeń odbędzie się on online. Dzięki temu każdy może w nim uczestniczyć. Szczegóły można znaleźć na Facebooku.

Więcej o twórczości częstochowianki można się dowiedzieć ze strony joannaambroz.pl.

Zuzanna Suliga

Czytaj także: “Beksiński. Drugie Muzeum”. Odwiedź wirtualnie wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -