fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowska zbiórka zakrętek dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Częstochowska zbiórka zakrętek dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci

Zamiast wyrzucać zakrętki od napojów czy kosmetyków, lepiej przynieść je do częstochowskiego studia BodyTec20. Trwa tam zbiórka, której celem jest wsparcie Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci-Łupkowa.

Zbiórka na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa łączy cel ekologiczny i charytatywny. Polega na prostej segregacji odpadów. Tym samym zamiast wyrzucić butelkę z zakrętką, butelkę zgniatamy, a zakrętkę odkładamy. Wydaje się, że jedna plastikowa nakrętka nie jest w stanie nic zdziałać, ale wrzucona do pojemnika lub worka akcji staje się cennym wkładem w budowanie i realizację marzeń małych podopiecznych łódzkiego hospicjum.
Potem zakrętki trafiają do skupu. Musi być ich naprawdę dużo, bo z reguły wyceniane są na kilogramy. Po przerobieniu na granulat z zakrętek wytwarza się m.in. wiadra, łopaty do śniegu, rury PCV, skrzynki na narzędzia czy obudowy komputerów. Stąd tak chętnie są one kupowane i stanowią źródło licznych akcji charytatywnych.

Teraz dzięki nim uda się pomóc hospicjum Łukowa. Opiekuje się ono nieuleczalnie chorymi dziećmi. Zapewnia opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, socjalną, pedagogiczną, psychologiczną i duchową oraz sprzęt do oddychania (o działalności i innych możliwościach wsparcia organizacji można przeczytać na lupkowa.org).

W Częstochowie zbiórkę prowadzi studio BodyTec20 przy ul. Jagiellońskiej 1.

-Codziennie podkreślamy jak ważne jest to, by pić duże ilości wody. Każda butelka to plastikowa zakrętka, której nie wyrzucajmy, a odkładajmy z myślą o potrzebujących dzieciach. Ze wszystkimi zakrętkami zapraszamy do nas. Czekamy na nie do końca kwietnia. Po zakończeniu zbiórki przekażemy je do łódzkiego hospicjum – wyjaśnia Anna Drożdżowska, manager Studia BodyTec20.

Kontakt do studia i godziny otwarcia można znaleźć na stronie: www.bodytec20.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -