Wysoka porażka Rakowa w Poznaniu z Lechem

Piłkarze Rakowa Częstochowa prowadzili w Poznaniu z Lechem 1:0, ale ostatecznie ulegli aż 1:4 i spadli na 4. miejsce w PKO BP Ekstraklasie.

Piłkarze Rakowa Częstochowa jechali do Poznania odrabiać zaległości i walczyć o pozycję wicelidera w PKO BP Ekstraklasie. W środę swój zaległy mecz rozegrała Legia Warszawa. Wygrywając w Szczecinie z Pogonią 4:3 Legia awansowała na 1. miejsce w tabeli i ma 4 punkty przewagi nad Rakowem i 1 punkt przewagi nad 2. Śląskiem Wrocław. Przed meczem było pewne. Jeśli Raków wygra w Poznaniu to zrówna się punktami ze Śląskiem i awansuje na pozycję wicelidera PKO BP Ekstraklasy.

Raków wygrał w minioną niedzielę w Gliwicach z Ruchem Chorzów 5:3. Częstochowianie mieli 3 dni na przygotowanie się do czwartkowego meczu w Poznaniu. W najbliższych dniach też nie będą mieć dużo odpoczynku, bo już w niedzielę przy Limanowskiego 83 czerwono-niebiescy podejmować będą Radomiaka Radom.

Trener Rakowa Dawid Szwarga nie miał do dyspozycji w Poznaniu wszystkich swoich najlepszych zawodników, ale ci co wyszli na boisko, mieli walczyć z „Kolejorzem” o 3 punkty.

Zaczęło się wyśmienicie, bo Raków już w 2. minucie po strzale Deiana Sorescu objął prowadzenie. Były to jednak miłe złego początki…

Później na boisku brylowali gospodarze. Jeszcze przed przerwą wyrównali i wyszli na prowadzenie. Lech w drugiej połowie zdobył kolejne dwie bramki i ostatecznie wygrał aż 4:1.

Raków po 8 rozegranych meczach ma na koncie 16 punktów i zajmuje 4. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. W niedzielę o godz. 15 Raków podejmować będzie 9. Radomiaka Radom.

MR-K, fot: AK

Lech Poznań – Raków Częstochowa 4:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Sorescu (2.), 1:1 Gutgul (6.), 2:1 Marchwiński (25.), 3:1 Velde (71.), 4:1 Ba Loua (90.).

Raków: V. Kovacević – Papanikolaou (46. Racovițan), A. Kovačević, Rundić, Berggren (75. Kochergin), Lederman, Drachal (70. Plavšić), Sorescu, Yeboah (60. Kittel), Cebula, Zwoliński (60. Piasecki).