Wypadek z udziałem motocyklisty w Gwoździanach

0
724
fot. Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Lubliniecka policja apeluje o ostrożną jazdę.

Lublinieccy policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej numer 46 w Gwoździanach. W wypadku ucierpiał 49 – letni mężczyzna kierujący motocyklem, który śmigłowcem LPR przetransportowany został do szpitala w Częstochowie. Policjanci apelują o ostrożną jazdę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, chwile przed godziną 7 rano policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło na drodze krajowej numer 46, w okolicach miejscowości Gwoździany. Na miejsce od razu został skierowany patrol lublinieckiej „drogówki”. Policjanci ustalili, że w zdarzeniu, które zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy ucierpiał 49-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego kierujący motocyklem marki Honda. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ranny motocyklista został przetransportowany do szpitala w Częstochowie. Śledczy podczas toczącego się postępowania odtworzą szczegółowo przebieg tego dramatycznego zdarzenia, oraz zajmą się wyjaśnieniem jego przyczyny.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozważną oraz bezpieczną jazdę. Nadmierna prędkość, brak koncentracji czy lekkomyślność to jedne z najczęstszych poważnych przyczyn wypadków drogowych. Szczególną ostrożność muszą zachować kierujący jednośladami, ponieważ o tej porze roku warunki na drodze bardzo szybko ulegają pogorszeniu, a jezdnia miejscami może być śliska. Należy pamiętać, że każdy użytkownik drogi jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo nie tylko swoje ale innych również.

K KIK