„Czas to miłość” – plenerowa wystawa już otwarta

0
661
fot. UM Radomsko

Plenerowa wystawa upamiętniająca Prymasa Stefana Wyszyńskiego pt. „Czas to miłość” została uroczyście otwarta.

Ekspozycja przygotowana została przez Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego mieszcząca się w Warszawie.

Prezydent Jarosław Ferenc otworzył wystawę. Podczas wernisażu obecni byli również poseł Anna Milczanowska, starosta Beata Pokora, przewodniczący stowarzyszenia Civitas Cristiana – inicjator spotkań z Kardynałem Tysiąclecia Tadeusz Olczyk, ks. Stanisław Sikora a także młodzież z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Wystawa „Czas to miłość” w nowatorskiej formie graficznej prezentuje najważniejsze słowa Prymasa Tysiąclecia z dekad jego życia. Znajdują się również na niej archiwalne fotografie i istotne informacje biografii prymasa. Wybrane maksymy mają charakter uniwersalny, ale wciąż mogą stanowić życiowy drogowskaz dla każdego odwiedzającego wystawę.

Celem tej ekspozycji jest przede wszystkim pokazanie obrazu Kardynała jako kogoś, kto niezależnie od okoliczności – często dramatycznych kierował się w życiu po prostu miłością. Fakt ten świadczy o jego wielkości. Kardynał Wyszyński był dobrym, serdecznym, wyrozumiałym oraz mądrym człowiekiem. Zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości w stosunku zarówno do siebie jak i współpracowników, wiernych czy wobec swoich wrogów.

Wystawa znajduję się przed wejściem do Muzeum Regionalnego (od strony ulicy Reymonta i Placu 3-go Maja) i będzie ją można oglądać do 28 września.

K KIK