fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeWspólna Wigilia bezdomnych i potrzebujących

Wspólna Wigilia bezdomnych i potrzebujących

 

23 grudnia w auli parafialnej Katedry Świętej Rodziny odbyło się spotkanie wigilijne dla ubogich i bezdomnych. Dzień później do świątecznej wieczerzy zasiedli podopieczni Fundacji Chrześcijańskiej ,,Adullam”.

Wigilię dla bezdomnych i będących w trudnej sytuacji życiowej tradycyjnie zorganizował Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. W tym roku, oprócz spotkania w częstochowskiej Archikatedrze, spotkania wigilijne zorganizowano też m.in. w Domu Samotnej Matki przy ul. ks. Stanisława Staszica 5 czy w Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta Chmielowskiego. Dodatkowo potrzebujący mogli zjeść świąteczny posiłek dzięki współpracy Caritasu ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy Agape, Towarzystwem Pomocy im. Świętego Brata Alberta – Koło Częstochowskie czy Fundacją św. Barnaby.

W wigilijnym spotkaniu, które zorganizowała Fundacja Chrześcijańska ,,Adullam” wzięło udział kilkuset podopiecznych. Dla wielu z nich świąteczny obiad był nie tylko możliwością zjedzenia gorącego posiłku, ale też okazją do spotkania z innymi i, jak podkreślano, budowania świątecznej atmosfery. Fundacja Adullam na co dzień prowadzi stołówkę bezpłatnego żywienia, która przez 6 dni w tygodniu wydaje dwudaniowe obiady dla ok. 500 osób (w tym ok. 200 dzieci i młodzieży uczącej się) oraz pieczywo i inne artykuły spożywcze. Organizacja prowadzi też hostel dla mężczyzn wychodzących z alkoholizmu, po odbytych wyrokach karnych i długoletnio bezrobotnych, świetlicę dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych, punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych od alkoholu oraz ich rodzin, czy magazyn pomocy rzeczowej.

W świątecznych spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, instytucji miejskich i organizacji działających na rzecz potrzebujących w Częstochowie.

fot. UM Częstochowa

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -