fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaDomWyposażenie wnętrzNakrycia i dekoracje stołu na każdą okazję

Nakrycia i dekoracje stołu na każdą okazję

 

W każdym domu powinien być stół. Nie ma stołu nie ma domu, jest tylko mieszkanie. Dla rodziny stół jest przestrzenią spotkań przy posiłkach, które na co dzień bywają jedyną okazją do spędzenia wspólnie choćby kilku chwil. W świąteczne dni, podczas rodzinnych uroczystości właśnie do stołu zapraszamy naszych gości: przyjaciół, krewnych, czy sąsiadów. Aby w pełni cieszyć się chwilami spędzanymi w gronie bliskich ważne jest nie tylko to, jakie dania zostaną przygotowane, ale również to, jak będą one podane.

Obrus i zastawa

Każda okazja wymaga odpowiedniej oprawy. Podczas uroczystej kolacji do nakrycia stołu warto użyć eleganckiego obrusu, który nie musi być koniecznie biały. Beżowy obrus z motywem szarotki jest świetnym rozwiązaniem. Warto, aby odświętny obrus charakteryzowała wysoka jakość bawełny i oryginalny wzór, który podkreśli charakter spotkania. Ponadto taki obrus może nam służyć latami, ponieważ dobry materiał lepiej przyjmie walkę z trudnymi plamami. Na specjalne okazje warto wykorzystać wyjątkową zastawę. Eleganckie patery, od piętrowych po pojedyncze ze szklanymi kloszami, które łączą w sobie funkcjonalność i styl są jednocześnie funkcjonalne jak i użyteczne. Każdy gość poczuje się wyjątkowo, kiedy podczas naszej kolacji będzie korzystać z przepięknych talerzy. Dla podkreślenia uroczystego charakteru spotkania można pozwolić sobie na użycie niespotykanych drobiazgów, na przykład pokrytego brązem serwetnika Veronese z secesyjną figurą kobiety.

Romantyczne chwile we dwoje

Planującym kolację z ukochaną osobą zależy na romantycznym na stroju. Nic nie pomaga w jego osiągnięciu tak, jak blask świec. Warto postarać się, aby sam stylizowany na stary świecznik stanowił ozdobę. Sklepy z artykułami dekoracyjnymi posiadają w swojej sprzedaży świeczniki, których podstawę stanowią figury stylizowane na barok, secesję czy art deco. Zamiast tradycyjnej formy świecznika można wybrać także lampiony, które można zarówno postawić jak i powiesić. Podczas takiej kolacji nie powinno zabraknąć też kwiatów. A skoro kwiaty, musi być i wazon. Dla lubiących rzeczy użyteczne i ładne zarazem można wybrać wazon w stylu empire lub secesyjnym. Kiedy kwiaty zwiędną, on nadal będzie zdobił wnętrze.

Celebrowanie każdej wspólnej chwili

Jak już zostało powiedziane, stół jest przede wszystkim podstawowym meblem obecnym we wspólnym, codziennym funkcjonowaniu rodziny. Warto zadbać, aby te pozornie zwykłe chwile nie straciły na wadze. Jak to zrobić? Podobnie jak w przypadku uroczystości w szerokim gronie, czy spotkań z przyjaciółmi istotny jest nastrój, który budują dodatki, ale również akcesoria, których niebanalna forma i oryginalny styl pomoże nam stale przypominać sobie, że czas spędzony w gronie najbliższych jest zawsze ważny.

(red.)

 

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -