Po nieudanym napadzie na sklep wpadł w ręce policji. Okazało się, że wcześniej napadł i okradł kobiety w Częstochowie

0
796

W ubiegłą środę wieczorem w jednym ze sklepów w dzielnicy Północ w Częstochowie doszło do próby kradzieży. Wystraszony przestępca zbiegł, ale i tak wpadł w ręce policji. Jak się okazało, 20-latek wcześniej napadł i okradł kobiety.

Wieczorną porą młody mężczyzna w jednym ze sklepów w dzielnicy Północ najpierw zrobił zakupy, a następnie zaczął grozić ekspedientce wyjętym z plecaka nożem, że go użyje, jeśli ta nie da mu pieniędzy z kasy.

Napastnik nie przewidział, że 51-letnia ekspedientka zdecydowanie odmówi wykonania żądania. Chwilę po tym zajściu weszła do sklepu klientka, która również wykazała się dużą odwagą i determinacją, próbując ująć przestępcę.

Wystraszony napastnik w pośpiechu wybiegł z budynku, nie robiąc nikomu krzywdy. O zajściu została poinformowana policja.

Dzięki nagraniom z monitoringu nieumundurowani policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego dzień później zatrzymali młodego przestępcę. Jak się okazało kilka dni wcześniej w dzielnicy Północ i w centrum miasta okradł on dwie kobiety, wyrywając im torebki z ręki.

20-latek decyzją sądu trafił do aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat więzienia.