fbpx

WOŚP zagra w regionie. Jakie atrakcje przygotowano 29 stycznia w Lublińcu, Myszkowie, Żarkach, Kłobucku i Olsztynie

Koncerty, występy, pokazy, morsowanie… to tylko niektóre propozycje przygotowane przez regionalne sztaby WOŚP. Wszystkie chcą zagrać na rzecz walki z sepsą.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spośród wszystkich zgłoszeń, zaakceptowała te od 1 653 sztabów. W niedzielę, 29 stycznia 31. Finał odbędzie się nie tylko w kraju, ale i za granicą. Sztaby grać będą m.in. w Australii, Austrii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Norwegii, Chorwacji, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Luksemburgu, Danii, Islandii, Japonii, Francji, Indonezji oraz Nowej Zelandii.

Celem kwesty jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Warto dodać, że od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 miliarda złotych i kupiła blisko 70 tysięcy urządzeń.

Do tego, by te liczby wzrosły, przyczynią się sztaby z całego regionu. Ich pełną listę można znaleźć na stronie www.wosp.org.pl, a my prezentujemy finałowe propozycje niektórych z nich.

WOŚP zagra w regionie. Jakie atrakcje przygotowano 29 stycznia w Lublińcu, Myszkowie, Żarkach, Kłobucku i Olsztynie 2
mat. sztabu WOŚP w Lublińcu

Lubliniec

Lubliniec nieprzerwanie ,,gra’’ z orkiestrą, a mieszkańcy nie raz już udowodnili, jak ich serce otwarte jest na działalność WOŚP. O godz. 12 w Galerii pod Glinianym Aniołem rozpocznie się kiermasz ciast i przetworów. Z kolei od godziny 15 na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK – „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” oraz „Jazzośpiewki”. Pojawią się również sekcje break dance i street dance, formacje taneczne, mażoretki oraz dzieci z Ukrainy uczestniczące w zajęciach wokalnych MDK. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami. Na skwerze przed Miejskim Domem Kultury kąpieli zażywać będą lublinieckie morsy. Będzie się działo!

WOŚP zagra w regionie. Jakie atrakcje przygotowano 29 stycznia w Lublińcu, Myszkowie, Żarkach, Kłobucku i Olsztynie 3
mat. sztabu WOŚP w Lublińcu

Myszków

Koncert finałowy odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie. O godz. 15.30 wystąpią wokaliści Młodzieżowej Orkiestry MDK. Dwie godziny później wystąpi The Bells, a o godz. 18.15 – Kabaret DNO. O godz. 19 rozpoczną się licytacje, a godzinę później zaplanowano koncert „Tribute to Wodecki” w wykonaniu Piotr Tłustochowicz z zespołem. Atrakcjami będą również okaz egzotycznych zwierząt, miasteczkowa kwesta i grochówkowa kwesta (przygotowana przez Myszkowski Klub Motocyklowy).

Zaplanowano też imprezy towarzyszące. 28 stycznia o godz. 17 w sali gimnastycznej MOSiR rozpocznie się turniej koszykówki. Z kolei 29 stycznia odbędą się: turniej tenisa stołowego (godz.9, sala gimnastyczna MOSiR), turniej halowej piłki nożnej (godz. 9, hala LO), „Bieg po zdrowie” (godz. 10, przy scenie) oraz Wielkie Orkiestrowe Morsowanie (godz. 12, V Staw przy ul. Zamenhoffa).

WOŚP zagra w regionie. Jakie atrakcje przygotowano 29 stycznia w Lublińcu, Myszkowie, Żarkach, Kłobucku i Olsztynie 4
mat. sztabu WOŚP w Myszkowie

Żarki

31. Finał odbędzie się w Domu Kultury w Żarkach. O godz. 15 rozpocznie go prezentacja podopiecznych Viva Studio Pięknego Głosu. Pół godziny później przewidziano występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie, a po nich – pokazy wokalno-taneczne dzieci z Przedszkola z Żarek. Na godz. 16 zaplanowano koncert Orkiestry OSP z Żarek, a na godz. 17 – pokaz freestyle football w wykonaniu Patryka Męcika. Z kolei o godz. 17.15 wystartują prezentacje taneczne Ogniska Baletowego w Żarkach, a o godz. 17.45- koncert zespołu Sweet Dreams z Myszkowa.

Atrakcjami dodatkowymi będą licytacje gadżetów WOŚP i nie tylko, loteria fantowa oraz kawiarenka z ciastami i napojami.

Zainteresowaniem będzie się z pewnością cieszyło też „Morsowanie dla WOŚP” na basenie w Żarkach, na które zaprasza Myszkowski Klub Morsa.

Kłobuck

Miejscem finałowej zabawy, która rozpocznie się o godz. 14.30 będzie MOK Kłobucku. Na początku wystąpią: „Jedyneczka dla WOŚP” (czyli przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku), Błażej Kozacki i Łukasz Drzazga oraz Zespół Piosenki Biesiadnej ATW „Czerwone Róże”. Potem przewidziano blok muzyczno-taneczny w wykonaniu uczennic SP nr 3 w Kłobucku oraz występ „Pszczółki dla WOŚP”, czyli przedszkolaków z Gminnego Przedszkola nr 5 w Kłobucku. Aukcje orkiestrowych gadżetów wyznaczono na godz. 15.55, 16.55, 18 i 19. Pomiędzy nimi zaprezentują się m.in. KGW Zagórzanka, grupa taneczna Fitmania, cheerleaderki z ZS nr 1 w Kłobucku oraz ZPiT „Ziemia Kłobucka”. O godz. 20 rozbłyśnie tradycyjne „Światełko do nieba”, a pół godziny przed nim wystąpi finalista programu „The Voice of Poland” – Damian Kulej.

Wśród imprez towarzyszących zaplanowano pokaz sprzętu strażackiego, „Kłobuckie planszogranie”, intro-nurkowanie, malowanie twarzy i tworzenie balonowych zwierzątek.

WOŚP zagra w regionie. Jakie atrakcje przygotowano 29 stycznia w Lublińcu, Myszkowie, Żarkach, Kłobucku i Olsztynie 5
mat. Sztabu WOŚP w Olsztynie

Olsztyn

Miasto i Gmina Olsztyn, jak co roku angażuje się w akcję Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Stowarzyszenie Sportowe Słońca Jury, jak co roku przebiegnie całą gminę z puszkami. Z kolei Biuro Turystyczne Włóczykije zorganizuje wycieczki po zamku. W Kusiętach odbędzie się Morsowanie organizowane przez Mariusza Żołędziewskiego, dyrektora SP w Kusiętach i Marcina Pocha, radnego Rady Miejskiej w Olsztynie. Zaplanowano również ognisko, gdzie będzie można się ogrzać i zrelaksować, a miejscem wytchnienia będzie plac zabaw pod zamkiem. Wszystkie te atrakcje będą dostępne po wrzuceniu datku do WOŚP-owej puszki.

red.

Czytaj także: Zobaczcie, co trafiło na licytacje przygotowane przez częstochowski sztab WOŚP!