Podsumowanie 29. Finału WOŚP w Lublińcu

0
145

Tegoroczny Finał WOŚP był nieco inny niż poprzednie. Mimo to mieszkańcy Lublińca sprawdzili się i wspólnie pokazali ogrom swojego serca, wpłacając pokaźne datki do puszek. W trakcie tegorocznego Finału WOŚP Sztab w MDK Lubliniec jak na razie zebrał kwotę 48 922,95 tys. zł.

Podsumowanie 29. Finału WOŚP w Lublińcu 1
Fot. Sztab WOŚP w Lublińcu

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku odbył się już 29. Finał WOŚP pod nazwą „Finał z głową”. W całej Polsce wolontariusze zbierali datki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Mimo braku widowiskowych ogólnodostępnych imprez towarzyszących temu wydarzeniu społeczność otworzyła swoje serca na pomoc innym, wpłacając datki do puszek czy licytując rzeczy na stronie internetowej.

Poniżej podsumowanie Sztabu WOŚP z Lublińca:

Tradycyjnie w Lublińcu sztab WOŚP znajdował się w Miejskim Domu Kultury, który w niedzielę był czynny od godziny 10:00 do 18:00. W tym czasie można było przyjść do MDK – do Galerii pod Glinianym Aniołem i zostawić datki w puszce lub za pomocą terminala.

Po ulicach Lublińca spacerowali liczni wolontariusze, m.in. harcerze i pracownicy MDK, którzy ze specjalnie oznakowanymi puszkami kwestowali na rzecz fundacji Jurka Owsiaka.

„Mamy przynajmniej 150 zł!” – relacjonował wolontariusz tuż po godzinie 10.

Wielu lublińczan skusiło się kiermaszem ciast, przygotowanym przez Ewelinę Kukowkę oraz Katarzynę Cupiał w Galerii pod Glinianym Aniołem, z którego dochód został przeznaczony na rzecz WOŚP. Zainteresowanie było ogromne, dlatego mimo ogromnych ilości ciasta, skończyło się ono po półtorej godziny!

Podsumowanie 29. Finału WOŚP w Lublińcu 2
Fot. Sztab WOŚP w Lublińcu

Również dostępne na Allegro aukcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku wylicytowane zostały m.in. orkiestrowe gadżety i te przekazane przez mieszkańców Lublińca. Najwyższą kwotę osiągnął obiad z burmistrzem – Edwardem Maniurą (sprzedane za: 1525 zł), a z spośród gadżetów WOŚP okulary a’la Jurek Owsiak – z charakterystycznymi czerwonymi oprawkami (ich cena to 832 zł). Wylicytować można było także vouchery do lublinieckich lokali gastronomicznych od pani wiceburmistrz, gadżety Lubiteki, kalendarz „Lubliniec z góry”, czy obraz przygotowany przez dzieci z sekcji malarstwa emocjonalnego MDK, który osiągnął cenę 810 zł.

Na zaproszenie do Sztabu WOŚP w MDK przybył dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu – Włodzimierz Charchuła. W rozmowie z Agatą Woźniak-Rybką podkreślił, że lubliniecki szpital i oddziały noworodkowe otrzymały ogromną pomoc z WOŚP.

„Dostaliśmy bardzo wiele tego sprzętu. On jest kierowany do takich oddziałów jak neonantologia, czyli noworodki, pediatria, położnictwo, czyli takie aparaty jak KTG, USG, jak pulsoksymetry, jak inkubatory. Żeby pokazać skalę, w 2017 roku te dary były na kwotę około 70 tysięcy zł, a w roku 2019 – 410 tysięcy zł” – relacjonował  dyrektor SP ZOZ.

W ciągu 13 lat mieszkańcy Lublińca w sumie zebrali na rzecz WOŚP 377 701,86 zł!

W Sztabie WOŚP nad całością czuwała Karolina Groblińska. Po podliczeniu wszystkich pieniędzy mieszkańcy Lublińca w trakcie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 48 922,95 zł!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here