Tegoroczny Finał WOŚP był nieco inny niż poprzednie. Mimo to mieszkańcy Lublińca i Myszkowa sprawdzili się i wspólnie pokazali ogrom swojego serca, wpłacając pokaźne datki do puszek. W trakcie tegorocznego Finału WOŚP Sztab w MDK Myszków jak na razie zebrał kwotę ponad 100 tys. zł.

Podsumowanie 29. Finału WOŚP w Myszkowie 1
Fot. Sztab WOŚP w Myszkowie

W niedzielę 31 stycznia 2021 roku odbył się już 29. Finał WOŚP pod nazwą „Finał z głową”. W całej Polsce wolontariusze zbierali datki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Mimo braku widowiskowych ogólnodostępnych imprez towarzyszących temu wydarzeniu społeczność otworzyła swoje serca na pomoc innym, wpłacając datki do puszek czy licytując rzeczy na stronie internetowej.

Poniżej podsumowanie Sztabu WOŚP z Myszkowa:

Specjalnie powołany Sztab WOŚP w Myszkowie w tym roku realizował 29. Finał pod nazwą „Finał z głową”.

Na ulicach miasta tradycyjnie przemieszczało się 130  wolontariuszy (Myszków, Niegowa) ze specjalnymi puszkami, zbierający datki na zakup sprzętu dla Oddziałów Laryngologii, Otolaryngologii i Diagnostyki głowy.

Na Internecie prowadzone były Eskarbonka oraz liczne aukcje, z których uzyskana kwota to 21 889,85 złotych. Wiele aukcji jeszcze trwa, ostatnia kończy się 14 lutego br.

Podsumowanie 29. Finału WOŚP w Myszkowie 2
Fot. Sztab WOŚP w Myszkowie

Poza zbiórkami odbyły się także mniejsze imprezy, których celem było zbieranie pieniędzy na rzecz WOŚP. Były to m.in.

  • „Jurajska Integracja Terenowa”, którą organizowało Stowarzyszenie Jura 4×4 (zebrano 9783,02 zł);
  • „Grochówkowa kwesta” organizowana przez Myszkowski Klub Motocyklowy (zebrano kwotę 3055,32 zł);
  • „Morsowanie” zorganizowane przez Morsy Myszków z przyjaciółmi na stawie nr 5.  W morsowaniu uczestniczyły zaprzyjaźnione kluby: Myszkowski Klub Morsa, Jurajskie Morsy, Morsy Pilica, a także osoby niezrzeszone i spora grupa osób, które postanowiły spróbować morsowania po raz pierwszy. Podczas imprezy odbyły się również licytacje, które zamknęły się kwotą 3733 zł;
  • „Turniej halowej piłki nożnej dla dzieci” zorganizowany przez MKS Myszków rozegrany w dniu 30 stycznia w hali LO w Myszkowie. Udział w nim wzięło 8 drużyn (Klasyfikacja końcowa: 1 miejsce: Zieloni Żarki 2: GKS Koziegłowy 3: Sokół Olsztyn).
  • „Bieg dla WOŚP w Myszkowie” zorganizowany przez Ambitnych Amatorów w dniu Finału, w którym wzięli udział biegacze i kijomaniacy, dystans 21 km i 10 km;
  • Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik i Młodzieżowa Orkiestra Muzyki Rozrywkowej Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie zorganizowali koncert, który był retransmitowany na telebimie na placu dworcowym w dniu finału.
  • W Sztabie WOŚP (Gminy: Myszków, Niegowa) nad całością czuwał Rafał Kępski. Odpowiedzialny za organizację techniczną, transmisje live, materiały filmowe był Adam Zaczkowski, natomiast za aukcje na stronie allegro i rejestrację wolontariuszy odpowiedzialna była Marta Muszczak. Nad organizacją finału w Niegowie czuwał Łukasz Haładus. Wszystkie zebrane środki liczone były przez pracowników Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie.

Po podliczeniu wszystkich pieniędzy mieszkańcy Myszkowa i Niegowy w trakcie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 100 285,67 zł plus waluta obca i jeszcze trwające aukcje na Allegro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here