W Strzałkowie powstanie nowy Dom Dziecka. Nieruchomość z domem w końcu kupiona

0
151

Nieruchomość z domem w Strzałkowie w końcu została zakupiona przez Powiat Radomszczański. Powstanie teraz tutaj druga Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza dla dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców.

W Strzałkowie powstanie nowy Dom Dziecka. Nieruchomość z domem w końcu kupiona 1
Fot. Powiat Radomszczański

O tym, że Radni Powiatu Radomszczańskiego mieli zadecydować o zakupie nieruchomości w Strzałkowie (nieopodal Radomska), w którym miałby powstać nowy Dom Dziecka, pisaliśmy we wcześniejszym artykule. Teraz jest to już oficjalne, nieruchomość została zakupiona.

Do podpisania aktu notarialnego między powiatem a właścicielami budynku doszło w czwartek 28 stycznia 2021 roku. Nieruchomość po negocjacjach została ostatecznie zakupiona za 660 tys. zł brutto (wg operatu szacunkowego wartość 700 tys. zł).

Obiekt wybudowany w 2005 roku ma pow. zabudowy 174,3 m2 i pow. użytkową 208,8 m2. Posiada on wszelkie wymagane instalacje oraz jest ogrzewany i podpiwniczony. Dodatkowo budynek posiada użytkowe poddasze i dwa garaże w bryle budynku. W środku znajduje się częściowe umeblowanie po ostatnich właścicielach.

Ponadto działka na, której stoi dom jest duża, ogrodzona i ładnie zagospodarowana. Na placu znajduje się dużo zieleni i ozdobnych krzewów co gwarantuje dzieciom idealne warunki do rekreacji.

W Strzałkowie powstanie nowy Dom Dziecka. Nieruchomość z domem w końcu kupiona 2
Fot. Powiat Radomszczański

„Dla tworzenia tego typu placówki nie bez znaczenia jest także bliskość szkoły podstawowej, a także fakt, że w niedalekiej odległości, w tej samej miejscowości działa już siostrzana POW Kamil”– podkreśla Fabian Zagórowicz, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Docelowo w nowym domu w Strzałkowie zamieszka 14 dzieci pozbawionych opieki biologicznych rodziców. Zarząd Powiatu przewiduje, że po przeprowadzeniu niezbędnych prac adaptacyjnych oraz uzyskaniu wymaganych pozwoleń, otwarcie placówki będzie możliwe jeszcze w tym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here