fbpx

31. Finał WOŚP. W Częstochowie padł rekord. Zebrano niemal 150 tys. więcej niż rok temu

W minioną niedzielę Częstochowa znów zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta kwestowało pół tysiąca wolontariuszy. Gdy ucichły ostatnie finałowe akordy, sztab WOŚP zabrał się za liczenie zebranych środków. 2 lutego ogłoszono wynik. Częstochowa pobiła rekord.

Hasłem tegorocznego 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 29 stycznia było „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Do gry – jak co roku – dołączyła również Częstochowa i sztab, w którym kwestowało 500 wolontariuszy.

Mieszkańcy miasta okazali się bardzo hojni. Podczas tegorocznego finału zebrano rekordową kwotę prawie 656 tys. zł. To blisko 150 tys. więcej niż w ubiegłym roku.

Podczas częstochowskiego finału, oprócz tradycyjnej zbiórki do puszek i licytacji, zorganizowano m.in. bieg  „Policz się z cukrzycą”, „Paradę Serc” liczne animacje, konkursy oraz koncerty.

Na plenerowej scenie na placu Biegańskiego pojawili się tacy artyści, jak: Era Band, Taki Blues Band, Amelia Cierpiał z zespołem, Dzika Plaża oraz Habakuk. Gwiazdą Finału był zespół Loka. Szczegóły: www.wosp.czest.pl.

red.

Czytaj także: 31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa!