fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacje31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa!

31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa!

Koncerty, „Parada serc”, morsowanie i tradycyjne, wspólne „Światełko do nieba”… to tylko część atrakcji, które wpisały się w program 31. Finału WOŚP. Teraz w sztabie trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy.

Tak jak wielokrotnie informowaliśmy, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 31. Wielki finał odbył się w niedzielę, 29 stycznia. Do grania przyłączyła się również Częstochowa. Lokalny sztab tworzyło w tym roku 500 wolontariuszy, którzy z puszkami w rękach wyruszyli na uliczną kwestę. Celem, którym im przyświecał było zebranie środków na sprzęt i działania, które ułatwią lekarzom walkę z sepsą. „Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”- tak brzmiało hasło tegorocznej akcji.

31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa! 1
31. Finał WOŚP (AK)

Granie rozpoczęło się już dzień wcześniej, za sprawą IX Częstochowskiego Biegu „Policz się z cukrzycą”, który wystartował w ramach parkrun Las Aniołowski (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W niedzielę, centrum oficjalnego finału był pl. Biegańskiego. Tu zabawa rozpoczęła się o godz.10. Nie brakowało wojskowej grochówki, pamiątkowej monety, licytacji i animacji dla dzieci. W południe wyruszyła „Parada serc”.

31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa! 2
31. Finał WOŚP (AK)

Jak co roku w programie znalazły się również koncerty. Na plenerowej scenie pojawili się tacy artyści, jak: Era Band, Taki Blues Band, Amelia Cierpiał z zespołem, Dzika Plaża oraz Habakuk. Gwiazdą 31.Finału WOŚP był zespół Loka, znany za sprawą przeboju „Prawdziwe powietrze”.

Atrakcją towarzyszącą niedzielnej zbiórce było m.in. morsowanie, które przyciągnęło licznie wielbicieli mroźnych kąpieli.

31. Finał WOŚP za nami. Tak grała Częstochowa! 3
31. Finał WOŚP (AK)

Teraz w sztabie przy ul. Racławickiej trwa liczenie zebranych środków. Marzeniem jest przebicie ubiegłorocznej kwoty, tj. ponad 507 tys. zł. Wyników należy szukać na stronie www.wosp.czest.pl.

Fundacja WOŚP podała tymczasem kwotę deklarowaną tegorocznej zbiórki. To ponad 154 mln zł. Więcej na www.wosp.org.pl.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -