fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeZmiany w Urzędzie Miasta Częstochowy. Czego dotyczą?

Zmiany w Urzędzie Miasta Częstochowy. Czego dotyczą?

Z początkiem lutego w Urzędzie Miasta Częstochowy wprowadzano zmiany organizacyjne. Mają one na celu optymalizację realizacji zadań w niektórych obszarach działań administracji samorządowej. Zmiany te mają głównie charakter wewnętrzny i nie wpływają istotnie na zmiany w obsłudze interesantów.

Licencje przewozowe, zadania związane z optymalizacją zaopatrzenia w media oraz większość miejskich zadań kontrolnych znalazły się w zakresie działania Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli powstałego w miejsce dotychczasowego Biura Inżyniera Ruchu oraz Wydziału Kontroli. Zadania kontrolne dotyczące kontroli podatkowej oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu przechodzą do Wydziału Podatków i Opłat.

Wydział Kultury i Sportu oraz Wydział Informacji i Komunikacji

Wydział Kultury, Promocji i Sportu staje się Wydziałem Kultury i Sportu. Pełniącym obowiązki naczelnika tego wydziału zostaje Robert Jasiak – dotychczasowy dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Z kolei pełniącą obowiązki dyrektorki OPK będzie Ewa Kłosińska – do niedawna szefowa biura Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Zadania związane z informacją i promocją miasta będzie realizować Wydział Informacji i Komunikacji.

Biuro Ładu Korporacyjnego

Koordynacją przedsięwzięć wymagających współdziałania różnych wydziałów Urzędu Miasta oraz jednostek miejskich, działaniami na rzecz rozwoju gospodarczego i obsługi inwestorów, prowadzeniem współpracy zagranicznej, krajowej współpracy w ramach federacji samorządowych oraz Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej zajmie się powstałe Biuro Ładu Korporacyjnego. W związku z tym w jego strukturze znalazło się m.in. Centrum Obsługi Inwestora, a także część zadań dotychczasowej Kancelarii Prezydenta.

Wprowadzone zmiany organizacyjne nie niosą istotnych modyfikacji z punktu widzenia obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Częstochowy. Magistrat podkreśla, że kluczowe dla obsługi mieszkańców wydziały i referaty pracują bez zmian, w dotychczasowych lokalizacjach.

Częściowa reorganizacja nie skutkuje też zwiększeniem liczby pracowników Urzędu Miasta, a oprócz zmiany personalnej w Wydziale Kultury i Sportu oraz OPK „Gaude Mater” na innych stanowiskach pozostają osoby pełniące dotychczas w UM funkcje kierownicze.

mat. UM Częstochowy

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie