fbpx
Strona głównaPolecaneWOŚP. Można wylicytować odsłonięcie pomnika Częstocha z Jerzym Kędziorą

WOŚP. Można wylicytować odsłonięcie pomnika Częstocha z Jerzym Kędziorą

Choć 29. Finał WOŚP już za nami, nadal można wspierać Fundację Jerzego Owsiaka. Na Allegro trwają charytatywne aukcje organizowane m.in. przez sztab WOŚP w Częstochowie. Na zwycięzcę licytacji czeka np. odsłonięcie pomnika Częstocha z Jerzym Kędziorą.

31 stycznia cała Polska grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 29. Finał zorganizowano także w Częstochowie (relacjonowaliśmy to na naszym portalu np. TUTAJ). Celem zbiórki był zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finałowy dzień Fundacja Jerzego Owsiaka zakończyła podając kwotę deklarowaną w wysokości 127 495 626 zł. To dotychczasowy rekord, a pewnym jest że suma ta znacznie wzrośnie.

I każdy może się jeszcze do tego dołożyć, przede wszystkim za sprawą trwających na Allegro aukcji charytatywnych na rzecz WOŚP. Nadal prowadzi je także sztab w Częstochowie.

Do 14 lutego licytować można więc np. “Odsłonięcie pomnika Częstocha z Jerzym Kędziorą”. Ogromną popularność autorowi przyniósł cykl rzeźb “Balansujące” – i to nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. Rzeźby te były eksponowane na prestiżowych wystawach m.in. w Miami, Abu Dhabi, Dubaju, Londynie, Berlinie czy Madrycie. Za swoją działalność artystyczną Jerzy Kędziora dostał w 2015 r. Honorowe Obywatelstwo Miami. Jest też wielokrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki, a obecnie także członkiem Światowego Sympozjum Rzeźby Kinetycznej oraz Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy.

Pomnik Częstocha jest darem artysty dla mieszkańców jego rodzinnego miasta. Ceremonia jest zaplanowana na wiosnę tego roku w Częstochowie. Zwycięzca aukcji będzie miał zaszczyt, jako gość honorowy, odsłonić dzieło. Do licytacji dołączony jest również album, który stanowi bilet wstępu na uroczystość.

Aukcję można znaleźć na stronie allegro.pl/oferta/odsloniecie-pomnika-czestocha-z-jerzym-kedziora

Licytacje prowadzone jeszcze przez sztab WOŚP w Częstochowie można znaleźć na koncie użytkownika 1234sztabczewa. Na szczodrych darczyńców czeka m.in. płyta Formacji Nieżywych Schabuff z autografem i podpisany egzemplarz “Pamiętnika narkomanki”.

Aktualności dotyczące Fundacji WOŚP dostępne są na stronie www.wosp.org.pl.

Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here