fbpx
Strona głównaPolecane"Pandemia" Dariusza Dąbrowskiego. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż

“Pandemia” Dariusza Dąbrowskiego. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż

W czwartek 11 lutego o godz. 18 Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy rysunków satyrycznych autorstwa Dariusza Dąbrowskiego. Wydarzenie nosi tytuł “Pandemia”.

Dzięki zmianie w obostrzeniach Miejska Galeria Sztuki (Al. NMP 64) znów może zaprosić do siebie częstochowian. Poprzednią, otwartą jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, wystawę 10. Triennale Sztuki Sacrum “Świętość natury?”, można było oglądać wyłącznie w internecie (pisaliśmy o niej chociażby TUTAJ).

I tak, w czwartek 11 lutego o godz. 18 instytucja zaprosi na pierwszy po przerwie wernisaż. W Sali Poplenerowej zaprezentuje wystawę rysunków satyrycznych Dariusza Dąbrowskiego. Wydarzenie zatytułowano “Pandemia”.

"Pandemia" Dariusza Dąbrowskiego. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza na wernisaż 1
Jedna z prac autorstwa Dariusza Dąbrowskiego (mat. Miejska Galeria Sztuki)

Dariusz Dąbrowski to częstochowski rysownik, autor rysunków satyrycznych, który “od lat komentuje, z przymrużeniem oka, albo całkiem serio, otaczającą rzeczywistość”.

-To swego rodzaju publicystyka – obyczajowa, polityczna, scenki z życia codziennego. Trafne, pełne humoru rysunki, pozwalają spojrzeć inaczej, lżej, na sprawy, które wydają się trudne – czytamy w zapowiedzi wystawy.

Ekspozycja, przygotowana specjalnie dla Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie składa się z ponad sześćdziesięciu prac. Rysunki te powstały w większości w 2020 r.

“Pandemia” prezentowana będzie do 14 marca. Szczegóły: www.galeria.czest.pl

Redakcja (współpraca RJ, mat. Miejskiej Galerii Sztuki)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here