fbpx
Strona głównaPolecaneWojewództwo śląskie z prestiżowym wyróżnieniem - zajęło 6. miejsce wśród 148 nominowanych...

Województwo śląskie z prestiżowym wyróżnieniem – zajęło 6. miejsce wśród 148 nominowanych europejskich regionów

Województwo śląskie znalazło się na 6. miejscu wśród europejskich regionów pod względem przyciągania inwestycji zagranicznych według brytyjskiego dziennika Financial Times.

Gala wręczenia nagród odbyła się w trakcie Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji MIPIM w Cannes. Wyróżnienie zostało odebrane przez marszałka województwa śląskiego – Jakuba Chełstowskiego.

Marszałek zwraca szczególną uwagę na wagę tego wydarzenia, które określa mianem ,,historycznego”:

-Kolejny historyczny dzień dla naszego regionu i niezwykle prestiżowe, międzynarodowe wyróżnienie. Województwo Śląskie zostało wybrane do grona najlepszych europejskich regionów przyszłości. W zestawieniu przygotowanym przez fDi Intelligence dla Financial Times zajęliśmy 6 miejsce wśród 148 regionów z całej Europy. Oceniano strategię przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych. W trudnych czasach pandemii potrafiliśmy przygotować atrakcyjną ofertę dla inwestorów i skutecznie prezentować nasz potencjał gospodarczy. Będziemy kontynuować ten kierunek rozwoju województwa w oparciu o współpracę z rządem i Komisją Europejską. Przed nami wiele wyzwań. Dziś szczególnie kwestie pomocy humanitarnej są istotne, zabezpieczenia medycznego. To wszystko możliwe dzięki dobrej kondycji finansowej województwa śląskiego.

Magazyn fDi Intelligence, który należy do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd., opublikował 8. edycję raportu Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości 2022/23, dotyczącego najbardziej obiecujących miejsc inwestycyjnych w Europie. Badanie dokonywane jest na podstawie ankiet wypełnianych przez miasta i regiony. Województwo Śląskie zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce w dwóch kategoriach: strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz efektywność kosztowa.

Wicemarszałek Wojciech Kałuża podkreśla, że wyróżnienie potwierdza potencjał regionu, ale też to, że województwo śląskie zmierza w odpowiednim kierunku:

– To wyróżnienie pokazuje, że zmierzamy we właściwym kierunku i stanowimy dla inwestorów doskonałe miejsce do lokowania biznesu i rozwijania działalności. Stawiamy na innowacje i nowe technologie, zmieniamy region i odchodzimy od tradycyjnego przemysłu, a naszym największym kapitałem są ludzie. Mamy wszelkie atuty, by przez lata przyciągać inwestorów, poprawiać jakość życia i rozwijać region i na tym się koncentrujemy.

Badanie polegało na porównaniu lokalizacji pod kątem ich atrakcyjności dla Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych, opierając się o dane zebrane w pięciu podkategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazność dla biznesu, połączenia komunikacyjne, kapitał ludzki i styl życia oraz efektywność kosztowa.

Województwo Śląskie na tle 148 regionów europejskich podzielonych na 3 kategorie pod względem wielkości, znalazło się w prestiżowym towarzystwie największych i najbardziej atrakcyjnych ośrodków w Europie, zajmując wysokie miejsca wśród dużych regionów w kategorii: strategia przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych oraz w kategorii efektywność kosztowa.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości MIPIM 2022 to jedne z największych tego typu wydarzeń w Europie i na świecie. Uroczystość przeniesiona z powodu pandemii SARS-CoV-2 powróciła w formie stacjonarnej i według organizatorów skupia niemal 3,8 tys. wystawców ze stu krajów. Wydarzenie potrwa do 18 marca.

Targi MIPIM to najbardziej prestiżowe targi inwestycyjne na świecie. To cykliczne wydarzenie poświęcone zostało szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości, gromadząc uczestników z całego świata: miasta i regiony, firmy deweloperskie, inwestorów, firmy konsultingowe oraz liczne grono dziennikarzy branżowych.

Województwo Śląskie uczestniczy w targach wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i promuje atrakcyjność inwestycyjną oraz gospodarczą regionu na wspólnym stoisku o powierzchni prawie 93 m kw. Ze względu na globalny zasięg, targi MIPIM mają istotny wpływ na rynek inwestycji i nieruchomości. Udział w wydarzeniu to szansa na profesjonalną prezentację oferty inwestycyjnej i zaistnienie w świadomości inwestorów o globalnym zasięgu.

LNŚ/ Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -