fbpx
Strona głównaWiadomościStrażnicy miejscy i kierowca MPK pomogli starszej, zagubionej kobiecie

Strażnicy miejscy i kierowca MPK pomogli starszej, zagubionej kobiecie

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora MPK, że w autobusie komunikacji miejskiej od dłuższego czasu jeździ starsza kobieta, która wygląda na zagubioną. Sprawa miał swój szczęśliwy finał.

W niedzielę minioną niedzielę ok. godz. 14:20 dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora MPK, że w autobusie komunikacji miejskiej od jakiegoś czasu jeździ starsza kobieta. Kierowca autobusu poinformował, że kobieta wygląda jakby się zagubiła i nie wiedziała gdzie ma wysiąść. Na miejsce został zadysponowany patrol Straży Miejskiej. Strażnicy miejscy odebrali kobietę z autobusu. Podczas rozmowy ustalono jej dane. Okazało się, że mieszka w rejonie dzielnicy Błeszno, a jechała do córki zamieszkałej w dzielnicy Stradom. Strażnicy miejscy odwieźli kobietę pod wskazany adres i przekazali pod opiekę córki.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby starsze, które mają problemy z pamięcią miały przy sobie karteczkę z numerem telefonu do najbliższego członka rodziny. W sytuacji zagubienia się osoby, bądź problemów z pamięcią, szybki kontakt z rodziną może być bardzo pomocny.

MK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -