fbpx

Winnica Rajska zaprasza na „Rajski Weekend”

19 września od godziny 11:00 do 19:00 odbędzie się „Rajski Weekend”, czyli dzień otwarty na winnicy rozpoczynający projekt VAPE (Virtual Air Pollution Experience).

Organizatorzy – Winnica Rajska i VAPE project zapraszają w sobotę na zwiedzanie winnicy oraz na instalacje artystyczne trwające około godziny, które rozpoczynają projekt VAPE (w jaki sposób wirtualne multisensoryczne doświadczenie wpływa na zachowania środowiskowe –  projekty badawcze finansowane z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021, grant nr 2019/35/J/HS6/03166).

Spotkanie rozpocznie się od warsztatów partycypacyjnych, w czasie których mieszkańcy będą mieli szansę opowiedzieć jak sami widzą problem zanieczyszczenia powietrza w Myszkowie. Będą analizować i szukać rozwiązań tego problemu. Będzie to również szansa do przetestowania możliwości technologii VR, w tym prototypu planowanego badania laboratoryjnego dotyczącego odczuwania jakości powietrza.

W tym samym czasie od godziny 11.00, otwarta będzie instalacja artystyczna, która w poruszający, wielozmysłowy sposób przybliży jak ważne jest czyste powietrze dla każdego z nas. W instalacji wykorzystane zostaną m.in. prace Aleksandry Karpowicz. Po obejrzeniu instalacji właściciele oprowadzą uczestników po Winnicy Rajskiej i opowiedzą o procesie tworzenia lokalnego wina.

Ze względu na pandemiczne obostrzenia organizatorzy wprowadzili specjalne zasady bezpieczeństwa:

  • Wymagana rezerwacja darmowych biletów na konkretną godzinę. Rezerwacji można dokonać na platformie Eventbrite;
  •  Zwiedzanie będzie się odbywać w małych grupkach do 8 osób;
  • Zachowanie odstępu od osób;
  • Obowiązkowa maseczka.