fbpx

Wiktoria Pisarska z SP w Myszkowie laureatką oraz finalistką w konkursie matematycznym i chemicznym

Uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Myszkowie – Wiktoria Pisarska, została laureatką oraz finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki i chemii w roku szkolnym 2020/2021.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy należy do jednych z prestiżowych współzawodnictw uczniów ze Szkół Podstawowych. Zawodnicy rywalizują ze sobą z wybranego przedmiotu, do którego w przygotowanie wkładają dużo pracy. Poza ogromną wiedzą muszą się wykazać także nietypowym, logicznym myśleniem.

Aby dostać się do Wojewódzkiego Konkursu, należy wcześniej przejść etap szkolny, następnie zmierzyć się z etapem rejonowym. Awans oznacza dostanie się do finału, czyli etapu wojewódzkiego, na którym konkurs się kończy.

Punktacja uczniów w wojewódzkim konkursie wygląda następująco:

  • Laureat: uzyskany wynik to co najmniej 90% zdobytych punktów;
  • Finalista: uzyskany wynik to powyżej 50% zdobytych punktów.

Wiktoria Pisarska tytuł „Laureatki” w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym organizowanym przez  Kuratorium w Katowicach osiągnęła za wybitne wyniki w rywalizacji matematycznej. Tym samym była ona zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z matematyki (automatycznie otrzymała maksymalną liczbę punktów z tego przedmiotu).

Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela matematyki – pani Krystyny Gocyły.

Dodatkowo Wiktoria zdobyła tytuł „Finalistki” w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z chemii, do którego przygotowywała się pod okiem Pani Anny Durka, oraz również tytuł „Finalistki” w Wojewódzkim VIII Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” – opiekun pani Renata Cholewka.

Gratulujemy osiągniętych wyników.