fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomZdrowie i urodaRusza Program Profilaktyka 40 PLUS. Masz 40 lat i więcej? Rząd wyśle...

Rusza Program Profilaktyka 40 PLUS. Masz 40 lat i więcej? Rząd wyśle Cię na bezpłatne badania

Masz 40 lat i więcej? Rząd wyśle Cię na bezpłatne badania. Rusza Program Profilaktyka 40 PLUS. Zapisy rozpoczną się 1 lipca.

Pakiet nieodpłatnych badań Profilaktyka 40 PLUS, bo tak się nazywa program przygotowywany przez Ministerstwo Zdrowia, to zestaw badań profilaktycznych dla osób od 40. roku życia. Jak określa go rząd, to „jeden elementów programu odbudowy zdrowia Polaków po pandemii”.

Zadaniem tego projektu jest sprawdzenie stanu zdrowia Polaków, którzy z racji pandemii mieli przez ostatni rok ograniczony dostęp do badań profilaktycznych.

Program Profilaktyka 40 PLUS ma odwrócić tę tendencję. Dzięki dobranemu dla pacjenta indywidualnego pakietowi badań laboratoryjnych będzie można, jak zapowiada resort zdrowia, oznaczyć czynniki ryzyka chorób lub wykryć objawy na wczesnym etapie, co znacznie przyspieszy proces diagnostyczny.

Z programu może skorzystać każdy Polak, który w danym roku kończy 40 lat, Badania będzie mógł wykonać w wyznaczonych placówkach. Badania rozpoczną się 1 lipca. Poprzedzą je zapisy pacjentów.

Aby skorzystać z badań po 1 lipca należy wypełnić ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Kiedy to zrobimy, otrzymamy e-skierowanie na pakiet przyznany nam pakiet badań. Z tym e-skierowaniem musimy się zapisać na badania w placówce, która realizuje program.

Osoby, które nie korzystają z IKP, będą mogły zapisać się na badania w ramach programu za pośrednictwem infolinii Domowej Opieki Medycznej.Co będzie potrzebne, aby zapisać się do programu? Trzeba podać informacje dotyczące parametrów naszego ciała, a następnie podać dokładne odpowiedzi na zadane w ankiecie pytania. Dzięki temu, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pacjent zyska więcej informacji o ryzykach zdrowotnych i swoim stanie zdrowia. Na podstawie odpowiedzi każdy otrzyma dopasowany do niego pakiet badań profilaktycznych.

Szczegóły:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka40-plus—pakiet-badan-dla-milionow-polakow

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -