fbpx
Strona głównaWiadomościRestauracja z Kłobucka zainicjowała akcję "Wigilia na 5". Firmy gastronomiczne mogą dołączyć!

Restauracja z Kłobucka zainicjowała akcję “Wigilia na 5”. Firmy gastronomiczne mogą dołączyć!

Restauracja Słoneczna Kalifornia Obiady Domowe z Kłobucka zainicjowała akcję “Wigilia na 5”. Każda firma, która przyłączy się do wydarzenia, 24 grudnia dostarczyć ma pięć dowolnych posiłków wigilijnych do najbliższego szpitala w okolicy.

Akcję “Wigilia na 5” wymyśliła restauracja Słoneczna Kalifornia Obiady Domowe z Kłobucka. 1 grudnia lokal ogłosił ją na swoim Facebooku. – Pomyśleliśmy sobie, że dlaczego mamy się nie dostosować do ograniczeń na tegoroczną Wigilię? (chodzi o ograniczenie do 5 osób). Niestety, nie każdy spędzi te Święta w domu, nawet w gronie najbliższych, dlatego pokażmy im jak duże są nasze serca! Wychodzimy z inicjatywą, która będzie nosić nazwę #wigiliana5. APELUJEMY do WSZYSTKICH firm gastronomicznych o wzięcie udziału w tej akcji! – napisała Słoneczna Kalifornia.

Na czym polega akcja?

Zasady są proste: w Wigilię, tj. 24 grudnia o godz. 12, każda firma, która przyłączy się do akcji dostarczy pięć dowolnych posiłków wigilijnych do najbliższego szpitala w swojej okolicy. Menu jest dowolne. Może być to ryba z ziemniakami, barszczyk czerwony, zupa grzybowa, sernik, makowiec. Jakiekolwiek danie, które kojarzy się ze świątecznym klimatem.

– Biorąc pod uwagę ile firm gastronomicznych (jeszcze) działa jesteśmy w stanie dostarczyć posiłki dla całego obiektu, a zwłaszcza dla tych, którzy w obecnym czasie spędzą te Święta w szpitalu, czy to ze względu na chorobę, czy też ze względu na wykonywaną służbę.Akcja nie ma na celu wypromowania nas, jako firmy, a jedynie pokazać, że pomimo ograniczeń dla gastronomii, jesteśmy w stanie jednoczyć się z innymi i że razem damy radę – zapewnia na Facebooku organizator wigilijnej akcji.

Pomysł szybko podchwyciły lokale z Częstochowy. Posiłki dla pracowników szpitali przygotują więc A Nóż Widelec oraz Dobra Porcja. Chętni mogą się cały czas zgłaszać, bowiem w akcji mogą wziąć udział wszystkie firmy, które wiążą się z gastronomią: restauracje, obiady domowe, pizzerie, cukiernie, piekarnie, sale weselne itp. “Wszyscy są mile widziani” – zapewnia inicjator “Wigilii na 5”.
Redakcja

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here