Akcja “Kolędnicy Paulinie”. GOKiS w Mykanowie śpiewa i nominuje do pomocy innych

0
481
Paulina Łapeta bohaterka akcji
Paulina Łapeta bohaterka akcji "Kolędnicy Paulinie" (mat. ze strony Siepomaga)

Trwa akcja “Kolędnicy Paulinie”. Przyłączył się do niej również GOKiS w Mykanowie. Cel jest jeden: pomóc Paulinie Łapecie z Cykarzewa, która zbiera środki na leczenie nowotworu metodą protonoterapii w Pradze.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie przyłączył się do akcji “Kolędnicy Paulinie”. – To akcja charytatywna, w ramach której nominowani wykonują kolędę, lub jej fragment, wpłacają dowolną kwotę w ramach zbiórki na leczenie Pauliny, prowadzonej przez platformę siepomaga.pl. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne osoby/instytucje – informuje na swojej stronie na Facebooku instytucja.

Tytułowa Paulina to 31-letnia mieszkanka Cykarzewa, która cierpi na nowotwór złośliwy płata skroniowego – Astrocytoma III stopnia. Guz jest nieoperacyjny, jedyną nadzieją jest więc leczenie metodą protonoterapii w Pradze. Niestety, kosztuje ono ponad 300 tys. zł. By zebrać kwotę maż pani Pauliny założył zbiórkę na portalu Fundacji Siepomaga. Można ją znaleźć pod hasłem “Guz mózgu znów zaatakował! Proszę o pomoc dla żony, nie mogę jej stracić…”.

– Chociaż protonoterapia to nasza jedyna szansa, jest całkowicie poza naszym zasięgiem… Życie mojej żony zostało wycenione na kilkaset tysięcy złotych! Nie stać mnie na to, by dać Paulince szansę na życie, dlatego z serca proszę, pomóż… – apeluje w opisie zbiórki mąż pani Pauliny.

Zbiórka trwa już tylko do 22 grudnia, a do uzbierania została blisko połowa kwoty. Akcja “Kolędnicy Paulinie” pomóc ma więc w realizacji celu i dać chorej szansę na wyzdrowienie.

Pracownicy GOKiS w Mykanowie postawili na kolędę “Dzisiaj w Betlejem”. Zgodnie z założeniem nominowali też kolejnych kandydatów do śpiewania w szczytnym celu. Są to: Starostwo Powiatowe W Częstochowie, gmina Mykanów, gmina Mstów, Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Mykanów. Film prezentujący rozśpiewany GOKiS można zobaczyć na stronie instytucji na Facebooku.

Redakcja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here