fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWydarzeniaZa nami 5. edycja charytatywnego projektu „Warsztaty z Mocą”

Za nami 5. edycja charytatywnego projektu „Warsztaty z Mocą”

Warsztaty z mocą to charytatywny projekt, który pod swoimi skrzydłami zrzesza kobiety, mające za sobą walkę z nowotworem i stawia je na nowej linii startu.

Drogą w tym przypadku jest życie. Program warsztatów oparty o zdrowy balans i równowagę, zakłada cykl spotkań merytoryczno-warsztatowych z równoczesną dbałością o aktywność fizyczną, relaks i regenerację. Każda z uczestniczek przechodzi swoistą metamorfozę mentalną oraz tę opartą o wiedzę (i praktykę) z zakresu tematyki beauty. 5. edycja „Warsztatów z Mocą” organizowanych przez Fundację QMarzeniom odbyła się w terminie 15-16 kwietnia. Miejscem spotkania był Hotel Poziom 511 położony w malowniczych rejonach jury krakowsko-częstochowskiej. Otoczenie jest tu bardzo istotne, bowiem odbywające się dwa razy do roku zajęcia organizowane są za każdym razem w innym miejscu. Organizatorzy wykorzystują w swojej formule atuty goszczącego obiektu. Tak też było tym razem w przypadku Podzamcza.

Za nami 5. edycja charytatywnego projektu „Warsztaty z Mocą” 1
Warsztaty z Mocą – 5. edycja

Uczestniczki warsztatów – podopieczne częstochowskiego Stowarzyszenia Dar Serca (poza merytorycznym programem) miały do dyspozycji wyjątkową przestrzeń SPA, wyśmienitą kuchnię i przepiękną, zachęcającą do spacerów, okolicę. Równowaga między tym, co dla głowy, a tym co dla ciała była tu absolutnie zachowana! – Wracając do tego, czemu na każdych warsztatach poświęcamy największą uwagę… czyli do warstwy merytorycznej.

Każdy, dobrze zaplanowany program, zaczyna się od punktu, który otwiera umysł i pozwala odnaleźć przestrzeń do zmian. To dlatego naszym pierwszym prelegentem był światowej sławy coach – Michał Wójcik. Michał od lat wspiera działania fundacji i doskonale zna potrzeby zapraszanych przez nas uczestniczek. Podczas porannego spotkania o charakterze inspiracyjno-warsztatowym,  odpowiedział zgromadzonym na pytanie: Jak odzyskać radość życia? W fenomenalnym dla siebie stylu pokazał w czym tkwi klucz i jak dążyć do życiowej harmonii – zaznaczają organizatorzy.

Warsztaty z Mocą
Warsztaty z Mocą – 5. edycja

Kolejną prelegentką była coach, psychodietetyk, tutor i pedagog z wieloletnim doświadczeniem Edyta Jankowska. Ona pozwoliła spojrzeć na siebie i własne potrzeby z zupełnie innej (niż dotychczasowa) perspektywy. – Okazuje się bowiem, że niewielka zmiana w sposobie myślenia czy zachowania, potrafi wywołać ogromną różnicę! Efekt domina, znamy to… To był kluczowy i niezbędny punkt programu. Spotkanie z Edytą dało zgromadzonym upust emocji, pozwoliło na wewnętrzne oczyszczenie i odpowiedź na najważniejsze pytania! Z pomocą przyszły użyte na warsztatach karty z procesu The Coaching Game. Ta innowacyjna metoda pracy z obrazem, słowem czy metaforą, znana pod hasłem „Points of You”, wyostrzyła zmysły i otworzyła oczy uczestniczek warsztatów na nowe możliwości – relacjonuje Fundacja QMarzeniom.

Warsztaty z Mocą
Warsztaty z Mocą – 5. edycja

Kulminacyjnym punktem warsztatów było spotkanie z gościem specjalnym – wybitnym projektantem Maciejem Zieniem. Wydarzenie zatytułowane „Droga na szczyt – kulisy sukcesu” przybrało formę wywiadu, a w zasadzie rozmowy dwóch przyjaciół. Odważne, oparte na detalach, pytania zadawała Magdalena Mucha – założycielka Fundacji QMarzeniom, prywatnie muza i przyjaciółka projektanta. Maciej Zień, jako artysta, który w swojej pracy kieruje się przesłaniem „Zień blisko kobiet”, nie miał przed nimi tajemnic i z pewnością stał się żywym dowodem na to, że chcieć znaczy móc.

Warsztaty z Mocą
Warsztaty z Mocą – 5. edycja

Niespodzianką dla uczestniczek warsztatów było wyjątkowe, nocne zwiedzanie pobliskiego Zamku Ogrodzieniec. Przewodnik odsłaniał przed uczestniczkami rzadko uczęszczane szlaki zwiedzania, pozwalając im przy tym na przełamywanie własnych słabości, ale też wspaniałą zabawę. Zmiana wymaga bodźca, gdy jest on odpowiednio dobrany, zachodzi szybko i pozostaje w nas na długo. Tego życzymy bohaterkom kwietniowych warsztatów. Kolejna edycja zaplanowana jest na październik.

(mat. Fundacji QMarzeniom)

Czytaj także: Można już zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego

- Advertisment -spot_img

Popularne