fbpx
Strona głównaDomInwestycjeCzęstochowa. Już niedługo koniec remontów drogowych w rejonie Błeszna

Częstochowa. Już niedługo koniec remontów drogowych w rejonie Błeszna

Częstochowianie już od dawna przyzwyczajeni są do drogowych remontów, które trwają w rozmaitych częściach miasta. Chociaż dają nadzieję na lepszą komunikację, na co dzień mocno utrudniają życie. Niebawem będzie można jeździć nowym odcinkiem drogi od łącznika z ul. Jagiellońską do ul. Rydza–Śmigłego.

Remonty dróg wrosły w strukturę Częstochowy aż za mocno. Wkrótce jednak zostanie zakończona jedna z inwestycji, trwają bowiem odbiory techniczne odcinka od łącznika z ulicą Jagiellońską do ul. Rydza–Śmigłego. Wszystkie niezbędne procedury związane z otwarciem drogi dla ruchu powinny zakończyć się jeszcze w maju. Odcinek ul. Jesiennej tj. od al. 11 Listopada do skrzyżowania z ul. Grzybowską, ma zostać wykonany do końca czerwca tego roku.

Cała inwestycja jest realizowana w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Dzięki niej udało się wykonać m.in.: nową jezdnię o długości niespełna 1,2 km wraz z chodnikami po obu stronach drogi, odwodnienie drogi na całej jej długości, ścieżkę rowerową o długości niespełna 1,2 km. Zmodernizowano oświetlenie, a przebudowie poddano 6 skrzyżowań (w tym 1 rondo) oraz 3 zatoki autobusowe. Zadbano również o odpowiednie zagospodarowanie terenu zielenią.

Koszt całości zadania wyniósł ok. 15, 5 mln zł, z czego ponad 4,4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Reszta to środki własne z budżetu miasta Częstochowy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV