fbpx
Strona głównaPolecaneW Żarkach Unia Europejska pomoże z zachowaniu tradycji i tożsamości mieszkańców

W Żarkach Unia Europejska pomoże z zachowaniu tradycji i tożsamości mieszkańców

W Żarkach Unia Europejska pomoże z zachowaniu tradycji i tożsamości mieszkańców. Gmina wejdzie w kolejny rok z projektem dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, który obejmie mieszkańców 10 sołectw.


Całkowita wartość projektu wynosi 373 842,25 zł. Pozyskana dotacja unijna wynosi 317 765,91 zł. To projekt pn. „Nowe szanse dla mieszkańców Gminy Żarki” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

Z budżetu Gminy Żarki dokładamy kwotę 56 076,34 zł – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.- Projekt przewidziano do realizacji od stycznia 2021 do grudnia 2022r.

Jak informuje żarecki samorząd, projekt obejmuje działania edukacyjno – aktywizujące, środowiskowe, integracyjne i z zakresu odbudowania tożsamości lokalnej. Grupę docelową stanowią mieszkańcy 10 sołectw gminy oraz dwóch lokalizacji w mieście Żarki: Osiedle 600-lecia, a w szczególności ul. Topolowa oraz centrum Żarek.


Zadaniem programu realizowanego ze wsparciem środków unijnych, jest wzmocnienie lokalnej społeczności w różnych sferach życia, a poprzez to wzrost zdolności do zatrudnienia i do działań społecznych.


-Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził nasz projekt do dofinansowania pod koniec października 2020r. Czekamy na podpisanie umowy – informuje burmistrz Żarek.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here