fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa Dobę działa już w Częstochowie separator osocza, które jest potrzebne chorym na...

Dobę działa już w Częstochowie separator osocza, które jest potrzebne chorym na COVID-19. Do tej pory ozdrowieńcy, którzy chcieli oddać krew i pomóc innym zakażonym, musieli w tym celu jechać do Katowic


Dobę działa już w Częstochowie separator osocza, które jest potrzebne chorym na COVID-19. Do tej pory ozdrowieńcy, którzy chcieli oddać krew i pomóc innym zakażonym, musieli w tym celu jechać do Katowic.

W sprawie separatora osocza dla Częstochowy w Ministerstwie Zdrowia interweniowały m.in. władze miasta, argumentując, że przy dużej liczbie zakażonych, a jednocześnie wielu chętnych, którzy chcą oddać krew, takie urządzenie powinno się znajdować także w północnej części województwa śląskiego.

Urządzenie trafiło do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Częstochowie. Krew potrzebną dla chorych na Sars-Cov-2 mogą tam od wczoraj oddawać nie tylko mieszkańcy Częstochowy, ale całego regionu.


Krew można oddawać na miejscu, w Częstochowie, ale rejestracja odbywa się nadal poprzez Katowice. Trzeba się wcześniej umówić na oddanie krwi.


Można to zrobić wyłącznie telefonicznie, dzwoniąc na numery telefonów: 726 227 229, 607 619 718, 607 678 519 i stacjonarny (32) 208 74 19. Tam również można uzyskać wszystkie informacje na temat oddawania osocza.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here