fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaW sobotę startuje częstochowski Festiwal "Czytaj!". Małecki opowie o "Zmorze"

W sobotę startuje częstochowski Festiwal „Czytaj!”. Małecki opowie o „Zmorze”

4 września rozpocznie się 10. edycja Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Jubileuszową imprezę o godz. 14 zainauguruje wymiana książki.

Jak już zapowiadaliśmy, tegoroczna odsłona Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” jest jubileuszowa, bo 10. Faktycznie jest to jednak 11. literackie spotkanie. Jubileusz fetowany miał być rok temu, jednak przez wzgląd na pandemię, Stowarzyszenie Komunikat (które organizuje „Czytaj!”) wprowadziło wówczas ograniczoną mocno reżimem sanitarnym edycję 9 i 3/4.

10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” rozpocznie się w sobotę, 4 września. Pierwszym punktem programu będzie „Wymiana książki” organizowana w Wegańskiej Pracowni Cukierniczej „Szypułka” (ul. Śląska 3/5). Tomami (wydanymi najpóźniej w 2005 r.) można wymieniać się od godz. 14 do 16.

W sobotę startuje częstochowski Festiwal "Czytaj!". Małecki opowie o "Zmorze" 1
10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

Przed godz. 16 warto stawić się już jednak w gmachu głównym Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego (Al. NMP 22) na spotkaniu z Robertem Małeckim (który otwiera listę czytajowych gości). Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Kryminalnej Piły, twórca cykli o komisarzu Barnardzie Grossie i dziennikarzu Marku Benerze, tym razem opowie o thrillerze „Zmora”.

W sobotę startuje częstochowski Festiwal "Czytaj!". Małecki opowie o "Zmorze" 2
10. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

O godz. 18, także w bibliotece, zaplanowano debatę „Nowy kanon lektur”. W dyskusji udział wezmą niewątpliwie znawczynie i znawca tematu: Justyna Suchecka (pisarka i dziennikarka zajmująca się w swoich tekstach przede wszystkim tematyką edukacji), Katarzyna Kasia (filozofka, wykładowczyni SWPS i warszawskiej ASP oraz dziennikarka radiowa i telewizyjna) i Michał Rusinek (literaturoznawca i pisarz, którego książki trafiły mi.in. do… kanonu lektur szkolnych).

Literacka sobota zakończy się muzycznie koncertem zespołu Korine Sky Riot zatytułowanym „!JATYZCSDF”. Wydarzenie odbędzie się w Składzie Materiału przy Al. NMP 37.

Co zaplanowano na niedzielę? Ten dzień będzie należał do gry miejskiej, spotkania z Radkiem Rakiem oraz finału cyberinstalacji Anny Wójcik i Piotra Adamczyka. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.festiwalczytaj.pl. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -