W piątek na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 punktualnie o godz. 19:21 rozpoczął się mecz z okazji 100-lecia Rakowa. Raków pokonał węgierski MOL Fehervar FC 5:2.

Raków w 2021 roku świętuje swoje 100-lecie. I trzeba przyznać, że w wyjątkowy sposób. Czerwono-niebiescy zdobyli Puchar Polski, wicemistrzostwo Polski i Superpuchar Polski, a także zadebiutowali w europejskich pucharach, gdzie odpadli dopiero w IV rundzie eliminacji Pucharu Konferencji Europy.

W piątek Raków zagrał w towarzyskim meczu z okazji 100-lecia klubu z węgierskim MOL Fehervar FC. Spotkanie miało towarzyski charakter, a kibice, którzy wreszcie powrócili na stadion po 839 dniach rozłąki, zobaczyli grad bramek. Już w pierwszej połowie kibice zobaczyli 6 celnych trafień.

W drugiej połowie trener Marek Papszun rotował składem i wpuścił pozostałych piłkarzy.

Ostatecznie Raków wygrał 5:2. Po meczu piłkarze zrobili rundę honorową dla ponad 4000 kibiców, a później był sztuczne ognie.

Przed meczem odbyła się też miła uroczystość. Raków zainicjował projekt „13 zawodnik”. Został nim ulubieniec częstochowskiej publiczności Piotr Malinowski. Kto będzie następny?

Raków Częstochowa – MOL Fehervar FC 5:2 (4:2)

Bramki: 1:0 Vieira (3.), 1:1 Dardai (20.), 2:1 Lopez (36.), 3:1 Vieira (39.), 3:2 Zivzivadze (41.),4:2 Niewulis (45.), 5:2 Cebula (66.).

Raków: Kovacević (84. Mądrzyk) – Rudnic, Niewulis, Wydra, Luis, Ivi Lopez, Wdowiak, Udowicic, Sturgeon, Vieira, Guedes. II połowa: Kovacević – Wydra (63. Petrasek), Niewulis (72. Rundić), Ivi Lopez (72. Wydra), Tudor, Courtney-PErkins, Musiolik, Kun, Arak, Gwilia, Cebula.

MOL: Kovacs – Kojnok, Luftner, Dinnyes, Heister, Dardai, Alef, Kovacs, Jallow, Csoboth – Zivzivadze.

MR-K, AK

Grad bramek w jubileuszowym meczu Rakowa z MOL Fehervar FC na 100-lecie częstochowskiego klubu 2