fbpx
Strona głównaWiadomościRadomskoW Radomsku rusza program badawczy „Drzewa miejskie”

W Radomsku rusza program badawczy „Drzewa miejskie”

Przez najbliższe trzy lata, Radomsko będzie prowadziło program „Drzewa Miejskie”. Jego celem jest kompleksowe rozplanowanie zieleni w mieście.

Ekologiczna inicjatywa jest efektem współpracy Miasta Radomska z firmą Green Park. Program zrzesza ekspertów naukowych z dziedziny dendrologii, ogrodnictwa miejskiego i arborystyki.

Wszystkie działania są skrupulatnie rozplanowane. Etap pierwszy(najbardziej czasochłonny), to przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni miejskiej, kolejny to zaplanowanie nowych nasadzeń i pielęgnacja drzew i krzewów.

Chodzi o to, by dobrać konkretne gatunki roślin do panujących warunków, odpowiednio rozmieszczać drzewa czy trawniki, by nie kolidowały z infrastruktury, ale jednocześnie stanowiły ważny i niezwykle potrzebny element miejskiego krajobrazu.

Koordynatorem projektu jest dr Wojciech Zarzycki, ale nad całością programu czuwa cały sztab naukowców.

Symboliczna sadzonka dębu zasadzona przez prezydenta Radomska Jarosława Ferenca oraz koordynatora Przemysława Kosowskiego, zapoczątkowała prace w ramach „Drzew miejskich”. Nieprzypadkowo wybór padł akurat na ten gatunek drzewa. To certyfikowany potomek dębu Bartek, najsłynniejszego pomnika przyrody.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -