fbpx
Strona głównaPolecaneKamery miejskiego monitoringu pomogły w 2021 roku w Częstochowie 748 razy

Kamery miejskiego monitoringu pomogły w 2021 roku w Częstochowie 748 razy

748 zdarzeń zakończonych najczęściej interwencjami częstochowskich strażników miejskich to bilans miejskiego monitoringu w 2021 roku. Miejskie kamery funkcjonują w Częstochowie prawie 13 lat. Pomogły już prawie 34000 razy. Roczne statystyki wskazują, że praca operatorów miejskiego monitoringu stale przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz spokoju i porządku publicznego wśród mieszkanek i mieszkańców Częstochowy.

Centrum miejskiego monitoringu mieści się w siedzibie Straży Miejskiej. W 2021 roku pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego ujawnili na terenie Częstochowy 748 zdarzeń, które wymagały interwencji służb. Najczęściej, bo aż 649 razy zdarzenia monitoringowe obsługiwali częstochowscy strażnicy miejscy. Pozostałe 99 interwencji wymagały działań: Policji, Pogotowia Ratunkowego i Państwowej Straży Pożarnej.

Co najczęściej ujawniali operatorzy miejskiego monitoringu w 2021 roku? 304 przypadki dotyczyło ujawnienia osoby leżącej w miejscu publicznym (osoby mające problemy zdrowotne lub będące pod znacznym wpływem alkoholu), 78 przypadków dotyczyło zdarzeń z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, 74 przypadki to awarie infrastruktury, 48 przypadki to zdarzenia w ruchu drogowym (wypadki i kolizje), 44 przypadków to zdarzenia związane z kradzieżą lub niszczeniem mienia, 11 pożary i miejscowe zagrożenia, 10 przypadków to zdarzenia związane z przemocą fizyczną (bójki lub pobicia), 6 przypadków to spożywanie alkoholu w miejscach publicznych i inne.

Elektroniczny zapis zdarzeń zarejestrowanych przez system miejskiego monitoringu miasta wykorzystano 509 razy jako materiał dowodowy w prowadzonych postępowaniach w sprawach o wykroczenia lub przestępstwa przez lokalne jednostki Policji.

Miejski monitoring Częstochowy powstał w 2009 roku. Przez prawie 13 lat operatorzy miejskiego monitoringu ujawnili ok. 34000 zdarzeń, które w większości zostały zrealizowane przez częstochowskich strażników miejskich.

MK

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -