fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeProjekt "CzęstoZielona". Zielony przystanek i nowe łąki mieszane

Projekt „CzęstoZielona”. Zielony przystanek i nowe łąki mieszane

Wraz z nadejściem wiosny ruszyły kolejne inicjatywy w ramach miejskiego projektu „CzęstoZielona”. Efekt? Pierwszy zielony przystanek i zasiewy jednorocznych łąk mieszanych.

Na centralnym przystanku tramwajowym (przed Megasamem i Kwadratami) firma DARK LAND posadziła bluszcz, który będzie piął się po zlokalizowanych tam dwóch wiatach MPK.

– Eko-przystanek jest odpowiedzią na potrzebę zazielenienia miejskiej przestrzeni i poprawy warunków klimatycznych. Z jednej strony ma umilać czas oczekiwania na tramwaj; z drugiej wpłynie na zatrzymanie wody opadowej i obniżenie temperatury otoczenia samych wiat. Ma być przyjazny. Znajduje się w bardzo ruchliwym miejscu, oby „nie zainteresował” wandali – zaznaczył prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Projekt "CzęstoZielona". Zielony przystanek i nowe łąki mieszane 1
mat. UM Częstochowy

Na samo zazielenienie i rozrost przystankowych pnączy trzeba będzie jeszcze poczekać, ale już teraz tą akcją miasto przypomina o projekcie „CzestoZielona” realizowanym w ramach programu „Kierunek Przyjazna Częstochowa”.

Koordynatorem projektu jest Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych, który zdradził umiejscowienie nowych jednorocznych łąki mieszanych.

– Wybraliśmy pięć lokalizacji, gdzie zasiewamy kwiaty i słoneczniki. Są trzy odcinki przy al. Jana Pawła II, pasy przy al. Marszałkowskiej, przy skrzyżowaniu DK-91 z al. Jana Pawła II, i tereny przy ulicach Śląskiej oraz Fieldorfa-Nila – wyliczył Kot.

ZS, mat. UM Częstochowy

Czytaj także: Częstochowa się zazieleni! W Śródmieściu i na Północy pojawią się nowe nasadzenia

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -