W Myszkowie Policja uratowała tonącego mężczyznę

0
241
fot. pixabay

Myszkowscy Policjanci w ostatniej chwili uratowali życie 66- letniemu mężczyźnie.

Wyciągnęli go z wody i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki reakcji świadków, funkcjonariusze szybko i profesjonalnie przeprowadzili akcję ratunkową i tym samym uratowali ludzkie życie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Myszkowie w rejonie rzeki Warty. Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w rejonie rzeki w Myszkowie przy ul. Pułaskiego tonie mężczyzna. Patrol błyskawicznie pojawił się na miejscu zdarzenia. Od razu dostrzegli, że pływak nie jest w stanie utrzymać głowy nad lustrem wody. Nie zastanawiając się ani minuty dłużej, podjęli akcję ratunkową i tuż przy śluzie ujścia wody wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Okazało się, później że uratowany to 66-letni mieszkaniec Myszkowa, który spacerował przy brzegu, poślizgnął się i wpadł do wody. Nie był w stanie sam o własnych siłach wydostać się z wody. Był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jeden z funkcjonariuszy na co dzień jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie. W Policji służy już 12 lat. Ma uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz sternika motorowowodnego. Od 9 lat w sezonie letnim pełni służbę w Posterunku Wodnym w Poraju.

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here