fbpx
Strona głównaPolecaneSzczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt...

Szczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt dla gmin

Szczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt dla gmin. Na dzisiejszej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk zapowiedział start nowej kampanii informacyjnej i systemu zachęt, które mają skłonić niezdecydowanych do przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19.

Szczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt dla gmin 1

Na dzisiaj liczba w pełni zaszczepionych to ponad 17 mln osób. Jak powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, to ciągle za mało i należy w obliczu zbliżającej się czwartej fali COVID-19 zwiększyć tempo szczepień.

– Bądźmy mądrzy przed szkodą i zaszczepmy się jak najszybciej – powiedział premier. – Przestańmy prowadzić kampanię fake newsów i agresji, tak jak w Grodzisku Mazowieckim. To zachowania niedopuszczalne, będziemy im przeciwdziałać – zapowiedział.

Mateusz Morawiecki zaapelował do niezaszczepionych Polaków, aby podjęli decyzje o przyjęciu szczepionki jak najszybciej. Premier zapowiedział, że czwarta fala może nadejść pod koniec sierpnia.

– Patrząc na ostatni miesiąc przekroczyliśmy 60 proc. udziału wariantu Delta – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. – Oznacza to, że ten wariant jest dominujący w Polsce. Powoli zbliżamy się do wysokich parametrów, które odnotowywane są w krajach europejskich – dodał.

Na podstawie tego, co już dzieje się w innych krajach europejskich, polski rząd spodziewa się ponownie dramatycznego wzrostu liczby chorych i hospitalizowanych.

Premier Morawiecki zaapelował do tych, którzy nie chcą się szczepić.

– Obyście nie musieli tego doświadczyć i sami się o tym przekonać – powiedział. – Zbudowaliśmy infrastrukturę szczepień, która jest gotowa przyjąć 700 tys. obywateli dziennie. Sytuacja jest podbramkowa, ale mamy dobrą obronę – dodał premier.

Kluczowe, jak podkreślił zarówno premier Morawiecki, jak i ministrowie Adam Niedzielski i Michał Dworczyk jest zaszczepienie jak najszybciej jak największej liczby Polaków. Pomóc w tym mają rządowe kampanie w szkołach, a także akcje promocyjne.

Od września w szkołach ma ruszyć kampania informacyjna na temat szczepień skierowana zarówno do uczniów jak i ich rodziców.

Już teraz, w czasie wakacji rząd zapowiada start kampanii promocyjnej pod hasłem: „Rosnąca odporność”. Będzie ona uzupełniać dotychczasowe działania popularyzujące szczepienia. Akcja jest skierowana do gmin miejsko-wiejskich i wiejskich.

Szczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt dla gmin 2

– Trzy gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia otrzymają odpowiednio milion zł, 0,5 mln zł i 250 tys. zł – poinformował minister Dworczyk. – Uruchamiamy objazdowe punkty szczepień w oparciu o urzędy wojewódzkie. Te punkty będą jeździły po gminach, gdzie jest najmniej osób zaszczepionych, gdzie mieszkańcom może najtrudniej było dotrzeć do punktów szczepień – zapowiedział.

Szczepmy się! Namawia rząd i zapowiada nowe kampanie informacyjne i system zachęt dla gmin 3

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że Polska jest przygotowana na nadejście kolejnej fali pandemii.

Pytany o to, czy rząd rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień dla pewnych grup zawodowych, minister Dworczyk odpowiedział:

– Takie rozwiązania, jeśli chodzi o Unię Europejską, są stosowane, ale w Polsce jeszcze tego nie praktykujemy.

(fot. i grafiki Twitter Kancelarii Premiera RP)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here